Deprem Korkusu


Dün gece saat 3:20 civarlarında ufak bir deprem atlattık. Kandilli Rasathanesi‘ne göre 3.1 büyüklüğündeki bu deprem gecenin o saatinde hop oturup hop kalkmamıza sebep oldu. Zaten 99 depreminin psikolojik etkilerinden asla kurtulamamış olan Yalovalılar olarak mübarek hepimiz rihter ölçeği gibiyiz, en ufak sarsıntıyı hissediyoruz, elimiz ayağımıza dolaşıyor.

Bu seferki büyük bir silindirin kapının önünden geçmesi gibiydi, toplasan 3-4 saniye sürmedi ama kalbimi kulaklarımın içinde hissetmeme yettide arttı bile. Her bahar aynı şey oluyor, potansiyel bir afetin göbeğinde olduğumuzu şöyle ufaktan da olsa bir hatırlıyoruz.

Şunu tekrar hatırladım ki çaresiziz azizim. O kadar küçük ve çaresiziz ki deprem anında yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Biz üçüncü katta oturuyoruz ve zaten Yalova’daki binaların %80’i gibi bizim bina da büyük bir deprem atlattı, bir daha olabilecek aynı büyüklükteki bir depreme ne kadar dayanabileceğini bir tek Allah bilir. Ne diyeyim Rabbim bir daha öyle acılar yaşatmasın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.