Dizüstü bilgisayarları sizin yerinize test edip inceleyen güzel bir site

Sevgili ömürlük arkadaşım Cihan kısa bir süre önce yeni bir laptop satın almak üzere araştırma yapmaya başlamıştı. Benim de fikirlerimi sormuştu ancak bilirsiniz teknolojik oyuncaklar konusunda şanssızlığıyla ünlü biri olarak, şu memlekette özellikle bilgisayar konusunda tavsiye verecek en son kişi benimdir. Yani dünyanın en güzel bilgisayarının bile benim elime geçtikten sonra tezeğe dönüşme potansiyeli bulunur. Ben de haliyle kendisine benim sözümü dinlemek yerine araştırmalara devam etmesini söyledim. Onun da yolu bir vesile Notebooktesting.com isimli bu siteye düşmüş. Anlattığı kadarıyla son derece yakın ve içten arkadaşlarmış, hatta gözüne kestirdiği model ile ilgili özel tavsiyelerde dahi bulunmuşlar.

Site kabaca notebookları sizden önce ve sizin yerinize test ederek, ıcığını cıcığını inceleyerek almayı düşündüğünüz cihaz hakkında daha detaylı fikirlere sahip olmanızı sağlıyor. “Ben şu bilgisayarı almayı düşünüyorum ama nasıl olur ki?” dediğiniz notebookları öncelikle imkanlar dahilinde canlı kanlı incelemeye çalışıyorlarmış, mümkün olmadığı takdirde çeşitli güvenilir kaynaklardan derledikleri bilgileri toplayıp yorumluyorlarmış. An itibariyle yeni bir girişim oldukları için sitedeki inceleme sayısı nispeten az denebilir ancak bu vizyonla devam ederlerse yakın bir gelecekte kullanıcı taleplerine cevap veremeyecek duruma geleceklerinden son derece eminim.

Site arayüzünün geliştirilmesi ve cihazlar hakkındaki editör yorumlarının biraz daha detaylı hale getirilmesi gerektiğini düşünüyorum, bunun haricinde yeni bir cihaz almayı düşünen ve fakat aklında soru işareti bulunan arkadaşlarımız için son derece güzel bir kaynak/hizmet olduğunu söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Muhammet dedi ki:

    Adamlara 2 kere laptop önerdim, ikisini de inceleyemeyeceklerini söylediler. Laptoplar pahalıymış. Böyle bir işe girişirken akıllarından ne geçiyordu acaba? 400 liralık Exper bilgisayarları incelemelerini istememizi mi bekliyorlardı?

    Keşke inceleyebilecekleri bilgisayarları anket şeklinde koysalardı da oylama ile falan inceleme yapsalardı.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir