Doğalgazın dehşet verici patlama anı

Doğalgaz diyoruz tehlikeli falan diyoruz ama insan böyle canlı kanlı görünce olayın ciddiyetini daha iyi anlıyor. Bu nedir arkadaş? Geceleri aklıma geldikçe ocağın vanasını kapatır öyle uyurum, şimdi anlıyorum ki çok iyi yapıyormuşum çok da güzel yapıyormuşum. Şaka bir yana bu videoyu izleyince doğalgaz olayından bir kere daha tırstım, bütün şehirlerimizi her an patlamaya hazır bomba ağlarıyla örmüşüz resmen. Evlerden ırak.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

 1. Emre dedi ki:

  bu doğalgaz olayına paranoyak derecesinde takıntılıydım, ilk oturduğum evde 2 kere doğalgaz kaçağı oldu, o zamanlar feci takmıştım, lan ya gece uykuda kaçak olurda çocuklar biz ölürsek, yok patlarsa vs vs . kışın bile önlem olarak mutfak penceresi açık yatardım, karbon monoksit ve doğalgaz alarm cihazları almıştım. Şu an oturduğumuz evi bırak binada hatta sitede doğalgazlı ev yok, evlerin tamamı elektrikli ve lpg+doğalgaz kesinlikle yok. ısınma merkezi, ocak elektrikli.
  Tüpleri paldır küldür kamyonet arkalarına atan sevgili tüpçü abiler, lan o kaynak yerleri Allah yapısı değil kul yapısı. sen kaç bar basınç var biliyonmuki, atıyon o bombaları.
  Agacım elektikli ocak kesinlikle ama kesinlikle zannedildiği gibi pahalı bir araç değil. kullanımı inan çok ekonomik.
  Saygılar.

 2. ahmettatar dedi ki:

  Arkadaşlar bir lpg bayisi çalışanı olaraktan bir bilgi vereyim.. Tüp delinince patlamaz.. İçinde gaz olan tüp patlamaz içindeki gaz boşalıncaya kadar tüp patlamaz içindeki gaz tam bitmek üzereyken dışarıda alev varsa tüpün içindeki son gaz çıkarken vakum etkisiyle alev tüpün içine girer ve tüp o zaman patlar.. Reklama girmesin diye marka adı vermiyorum ama ülkemizin en eski lpg üreticisinin tüplerinde alümünyum katkılı bir hammadde kullanılmış olup patlama ihtimalinde tüpün metal parçalarının fırlayarak saçılma ihtimalinin önüne geçilmeye çalışılmıştır..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir