Domuz Gribine İsyan

Biliyorum bu kadar ciddi bir konudan böyle kopulamaz ama çoktan kopmuş ve ipin ucu kaçmış, video sitelerinde patlama bile yapmış ve tık rekoru kırmış. Değerli ülkemin değerli insanları her zaman olduğu gibi her konuda farkını göstermiştir.

Şimdi bir teyzenin domuz gribi ile ilgili ULUSA SESLENİŞ konuşması geliyor:

Tüm dünyayı etkisi altına alan domuz gribi son günlerde sık sık yaşanan ölüm vakalarından sonra bambaşka bir boyut kazanmış durumda. İnsanoğlunun en büyük korkusu haline gelen domuz gribine karşı insanlar ne yapacaklarını şaşmış haldeler. Hastalığa karşı önlemler elbette zaman kaybetmeden alınmalıdır.

Almamız gereken önlemlerin en başında temizlik konusu gelmektedir. Uzmanların dedikleri gibi ellerimizi sık sık, sabun kullanarak ve bol suyla yıkamamız gerekmektedir, ayrıca bu konu ile ilgili önemli bir ayrıntıya daha değinmek isterim ki bence çok önemli;

H1N1 virüsü soğuk havalarda,  bulunduğu yerde (ellerimiz, masanın üstü vb.) 130 saate kadar hayatta kalabiliyor, önümüzdeki kış mevsimi boyunca havaların soğuk olacağı için iki kat dikkatli olmamız gerekmektedir. Soğuk algınlığı, burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik ve ateşlenme olduğu zamanlarda kesinlikle en yakın sağlık kuruluşuna başvurmamız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.