Dragons’den Türkiye: Girişimciler için eşsiz bir yarışma


Dragons’den, Bloomberg HT’de yayınlanan, yabancı menşeili ve takip etmekten hoşlandığım sayılı yarışmalardan bir tanesi. Ticari girişimlere meraklı hemen herkesin hoşuna gidecek türden bir konsepti var. Özgün ticari fikirleri olan fakat bu fikirleri hayata geçirecek yeterli maddi olanaklara sahip olmayan girişimciler Ejderler (Dragons) adı verilen bir grup zengin işadamına projelerini tanıtıp ikna etmeye çalışıyor, başarılı olurlarsa kâr veya şirket ortaklığı gibi anlaşmalar neticesinde projelerini hayata geçirmek için gerekli olan finans desteğine sahip oluyorlar. Özetle; karşınızda ticaret kavramına hemen her yönüyle hakim ve cebi para dolu bir jüri var ve eğer projenizi bu jüriye adam akıllı bir sunumla tanıtıp “ikna oldum” cevabı alırsanız, hayallerinizdeki projeyi hayata geçirmek için gerekli olan paraya kavuşuyorsunuz.

Şimdi, bir süredir İngiltere versiyonunu izlediğim bu yarışmanın yine Bloomberg HT aracılığıyla ve Dragons’den Türkiye ismiyle ülkemizde de yayınlanacağını öğrendim. Eğer yarışmayı orijinal ciddiyetiyle aynen uyarlarlarsa, yani jüriye Orhan Gencebay’ı dahil edip, sunucu olarak Ebru Akel’i seçmezler ve uzun kalp atışı efektleriyle açıklanan sonuçlardan mümkün mertebe uzak dururlarsa, bana göre Türk televizyonculuk tarihi bu formattaki adam gibi ilk yarışmasıyla tanışmış olacak.

Yarışma hakkında detaylı bilgilere ve yarışmacı kayıt formuna www.ddturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. remre dedi ki:

  lan bu yarışma biz konyaya gitmeden önce olsaydı ne vardı?? belki caydırırlardı bizi :)

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Valla caydırırlardı usta, “manyak mısınız İstanbul’un suyu mu çıktı?” derlerdi :)

 3. Mustafa VELİOĞLU dedi ki:

  Bloomberg HT kanalının yayınlamasıyla birlikte sürekli takip eder olmuştum gerçekten çok sağlam bir yapım, Türkiyede yapılacağını öğrenince sevinmedim değil ama biraz hayal edince sonunu pek kestiremedim. Umarım layıkıyla yapılır. Uzun süredir başvurular açık ama ne zaman yayın başlar bilmiyorum.
  Çoluk çocuk bekliyoruz :)

 4. Mehmet dedi ki:

  Çok feci bir girişimciyim, giriştim bunu buldum desem ilgilerini çeker de beni paraya boğarlar mı acaba? :)
  insert into tbl_dden_basvuru (adsoyad,eposta,evtelefon,istelefon,ceptelefon,dogum_tarihi,cinsiyet,il,form_serialized) values (NULL,NULL,NULL,NULL,NULL,’–‘,NULL,NULL,’a:1:{s:6:\”gorsel\”;s:0:\”\”;}’)

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Yanlış yere girişmişsin, bu girişimin para kazanmakla neticeleneceğine inanmıyoruz derler muhtemelen :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir