Düğün davetiyesi modelleri

Düğün davetiyesi düğünün olacağı günü haber verir ve bu sebeple düğün sürecinin en önemli hususlarından biridir. Davetiye üzerinde çiftin isteğine göre sözler yer alır ve beğendikleri tasarımda olur.

Düğün davetiyesini seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri davetiye üzerinde metin yer alıyorsa muhakkak okunaklı olmalıdır. Düğünün hangi mekanda yapılacağı, mekanın yeri ve düğünün saati de davetiyede yer almalıdır.

Düğüne kimler katılacaksa davetiye ona göre seçilebilir. Örneğin siyasi kişilikler ya da iş adamlarının katıldığı bir düğün olacaksa saygın bir davetiye tasarımı seçilip uygun resmi bir dil kullanılabilir. Davetiyede mutlaka yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine uyulması gerekir. Abartılı bir dil olmamalıdır.

Düğün Davetiyesi Sözleri

Düğününüz için davetiye hazırlayacağınız zaman davet eden kişilerin ve davet edilen kişilerin isimlerinin davetiye üzerinde yazılması gerekir. Davetiye seçimi düğünün hangi mekanda olacağı ve tarihi belirlendikten sonra olur.

Birçok model olduğundan dolayı seçimi çift yapar ve tasarım üzerine karar verilir. Uygun fiyat seçeneklerine sahip olan davetiyeler tüm misafirlere gönderilir. Tasarım için uzman bir kişiyle çalışabilirsiniz. Davetiyelerin gönderimi düğün tarihi yaklaştığı vakit olmalıdır.

Düğün için her konuda çift beraber karar verebilir. Bu sebepler davetiyeleri seçerken de çiftin ortak kararı olursa süreç daha olumlu ve hızlı şekilde devam edecektir. Uygun fiyatlı seçenekler için istediğiniz gibi bir davetiye olması oldukça önemlidir.

Düğün Davetiyesi Örnekleri

Düğün için aklınızda bir konsept varsa davetiyeyi seçerken de bu konsepte uygun bir tasarım seçmelisiniz. Davetiye kağıdı da ayrıca çiftlerin seçim yapabilecekleri seçeneklere sahiptir.
Kalın, ince, düz, desenli gibi birçok farklı kağıt çeşidi vardır. Davetiyeler çiftin isteğine göre sade olabilir veya gösterişli ve şık modeller seçilebilir. İlk olarak model seçilir sonrasında davetiyede nasıl bir metin yazılacak buna karar verilmesi gerekir.

Okunaklı ve yazım kurallarına uyularak hazırlanmış bir metin davetiyeye eklenir. Davetiyeye ayrıca davet hitabı eklenir ve bu şekilde davetiyeniz hazır olmuş olur. Basım sırasında gerekenden en az 10 veya 20 adet fazla bastırmak her zaman faydalı olur.

Düğün Davetiyesi Tasarla

Düğün davetiyeleri hazırlandıktan sonra düğüne kimler davet edilmek isteniyorsa onlara gönderilir. Herhangi bir sınırlama olmaz ve düğüne kim gelsin isteniyorsa herkese davetiye verilebilir.

Fakat davetiye göndermenin de belirli bir sıralaması vardır. İlk olarak aile fertlerine gönderilmesi gerekir. Katılım sınırlı olduğunda bu durum daha da önem kazanır. Aile fertleri, ailenin yakın dostları gibi bir sıralama ile davetiyeleri dağıtmaya başlayabilirsiniz.

Aile içerisinde birtakım kırgınlıklar mevcutsa davetiyeleri göndererek bu kırgınlıkları da ortadan kaldırmak için şans elde edebilirsiniz. Düğün için davetiye düğün tarihinden 2 ay önce hazır olmalıdır. Eğer daha erken gönderirseniz unutulabilir ve geç gönderirseniz insanlar işlerini ayarlayamayabilir.

Düğün Davetiyesi Yazıları

Düğün için davetiye göndereceğiniz zaman düğün tarihinden 3 veya 5 hafta öncesi gönderebilirsiniz. Düğün davetiyesi bu şekilde insanları zor durumda bırakmayacak şekilde ellerinde olmuş olur.

Eğer imkan varsa düğün davetiyeleri elden dağıtılmalıdır. Fakat kalabalık bir düğün olacaksa ve şehir dışındaki insanlar da davet edilecekse en mantıklısı posta yoluyla davetiye göndermektir.

Telefon ile arayarak davet de gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan çağıracağınız kişilerle aranızdaki samimiyettir. Samimi arkadaşlarınız için uzakta oturuyorlarsa davetiyenizin fotoğrafını çekerek atabilir ya da telefon edebilirsiniz. Daha resmi olduğunuz kişiler ile posta yoluyla davetiye göndermek daha uygun olur. Gidebildiğiniz insanlara da elden teslim etmek süreç için uygun olur.

Tüm davetiye modelleri için Davetiye.market‘i ziyaret edebilirsiniz:
https://davetiye.market/magaza/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir