Dünya çapında insanların canlı canlı yediği hayvanlar

Baştan uyarayım sonra papaz olmayalım: Eğer sağlam bir mideniz yoksa bu videoyu izlemeyin. Valla izlemeyin, ben videoyu yayınlayan kişi olarak izledim ve an itibariyle ulaşabileceğim ilk Çinlinin üzerine atlayıp yüzüne yüzüne kusmak istiyorum, o derece midem kalktı.

Konuyu vejeteryanlığa getirmek niyetinde değilim. Biz istediğimiz kadar inkar edelim, canlıların beslenmek için diğer canlıları yemesi doğanın en temel olaylarından biri. Taygırların üzüm gözlü ceylanları kıtlamaları gibi biz insanlar da keçileri olsun inekleri olsun mangal eyleyip tüketiyor, gıda ediyoruz, eyvallah. Ama be arkadaş, TV’de kanal değiştirirken Neyşınıl Cografik’e denk gelen herkesin bildiği üzere hayvan oğlu hayvan çitalar bile avlarını önce soluk borularına yapışmak suretiyle öldürüyor ondan sonra yiyorlar. Hayvan lan hayvan, çakıl taşı kadar beyni yok, nereden geldim nereye gidiyorum diye sormaya ihtiyaç bile duymayan bir canlı, onun kadar da mı olamıyor bu dingiller?

Kobra yavusu ağızda can çekişirken daha mı tatlı oluyor? Balığı, kurbağayı dalından koparmış gibi daha taze mi hissediyorlar nedir yani? Pislikler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. birol dedi ki:

  bunların alayı gerizekalı

 2. Usluer dedi ki:

  Yiyişi olsun da çıkışı olmasın adi insanlar!

 3. Kaan dedi ki:

  Burada, bizim anlamadığımız konu şu.

  Bir toplumun beslenme alışkanlıkları hakkında fikir beyan ederken nasıl oluyor da onları iğrenç, pislik yada ona benzer başka bir sıfatla nitelendirdiğimiz ve bu söz hakkını bize kimin verdiği.

  Bu görüntüler rahatsız edici olabilir, bizlerin tüketim alışkanlıkları ile uzaktan yakından bağ kurmayabilir fakat, biz farklı şekilde besleniyoruz diye başkalarını pislik yada iğrenç olarak nitelendirebileceğimizi sanmıyorum.

 4. musti dedi ki:

  Burada ki olay dine ırka dayalı olmayıp , insanlık dışı olduğu için iğrençlik diye nitelendiriyoruz.neticesinde hayvanlığın caniliğin ırkı yoktur.bu tamamen vicdani bir konu.

 5. Ramiz TAYFUR dedi ki:

  Lan ne tür yaratıklar bunlar :S Sabah sabah önce izlemeyeyim dedim. Sonra merakımda kapatmıştım bir daha açtım izledim. Yılan ve Kurbağa’nın olduğu bölümde benim mide gitti..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir