Dünyadaki bütün insanlar tek bir yerde toplanırsa nasıl görünür?

Dünya üzerinde 7.2 milyar insan olduğu tahmin ediliyor. Elin yabancıları, koca dünyada yaşayan tüm bu insanları örneğin ABD’deki Büyük Kanyon‘da toplasaydık nasıl bir görüntü ortaya çıkardı diye merak etmişler ve bunu elektronik ortamda tam ölçekli olarak resmetmişler. Sonuç gerçekten “Yok ebesinin hörekesi” dedirtecek kadar şaşırtıcı. Yani bu tabloya bakınca koca devranın anasını buncağızcık insan evladı mı ağlatıyor diye sormadan edemiyorum. Dünya küçüldü insanlar yayıldı falan diyoruz ama ufak bir kıyaslama yapınca, gezegen üzerinde bahçelerimizdeki karınca kolonileri kadar bile varlık göstermiyormuşuz. Sivilce gibi ufacık bir tepecik olarak içimizde bu kadar büyük bir nefret barındırıyor ve “Sen yeme, bana kalmayacak” diye diğerlerine böylesine zulmediyoruz ya, Allah da bizi kahretmesin.

dunya-nufusu-2

dunya-nufusu-3

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. mert dedi ki:

    valla insanın inanası gelmiyo ama harbidende hesaplamaylan çıkıyo ufakta olsa bunun capı yüksekliği vs bunun gibi bilgileri varmıymış peki? :D ortalama insan kalınlıgını 25 cm olarak aldım. 7.2 milyar kişi 300×300 kisilik insan grubunu sadece üst üste yatırarak 20km lik bir yükseklikte dağ olabiliyor yanlıs hesaplamadıysam bu saatte :D bu da atmosferin daha ilk tabakası demek. :D yanlız 300 e 300 uzaydan gozukur mu bu şekilde :D

  2. İlker dedi ki:

    Direk bakınca komik bir görüntü gibi ama hesaplayınca doğru görünüyor gerçekten. Büyük kanyonun en geniş yeri 2400m en derin yeri 1600m imiş. ortalama 1.70m uzunluk ve 50cm genişlik 33cm kalınlıktaki insanları 1000m*1000 m alana yatırırsak yaklaşık 2 km yükseklikte bir prizma oluşuyor. Bu hesap ta görüntüyle örtüşüyor sanırım. Dünyadaki karıncaların topla ağırlığının insanlardan fazla olduğuna inandım şimdi. :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir