Dünyanın en büyük minyatür havaalanı


Almanya’nın Miniatur Wunderland isimli eğlence merkezinde bulunan Knuffingen Airport isimli bu minyatür havaalanı yaklaşık 6 yılda tamamlanmış ve yapımı için tam 5 milyon dolar harcanmış. Model ve maket sevenlerdenseniz bu mekana giderek rahatlıkla kalp krizi geçirebilirsiniz çünkü led ekranlardan insan modellerine kadar hiçbir detayı atlamamışlar.

Önceki tanıtım videolarında Türk Hava Yollarına ait uçaklar da görmüştüm fakat adi herifler son yayınlanan bu videoda Lufthansa’yı insanların gözüne sokmaktan (ana sponsor mu neyse artık) bizimkilere yer vermeye fırsat bulamamışlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Özgen Şeremet dedi ki:

  gerçekten güzel bir platform hazırlamışlar. 

 2. kralizasyon dedi ki:

  Ya tamam güzel olmuş çok gerçekçi olmuşta neden işe yaramayan birşey için bu kadar zaman ve para harcamışlar!

 3. Mehmet Demiray dedi ki:

  O uçan uçaklar gerçek mi yoksa orda animasyon mu devreye giriyor anlayamadım :)

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Yok be hepsinin altında teller var, maket onlar da :)

 5. Muhammet dedi ki:

  lufthansa gözümün içine içine girdi. şu an ismini bile beynimden yazdım hiçbir yere bakmadan, o derece aklıma işlemiş. hepsi subliminal bunların :D

 6. Esat Tanören dedi ki:

  miniatur wunderland harika bir yer ve ben hala gidemedim. Yüzlerce metrekare alanda gerçeğinin birebir kopyası demiryolları, garlar, şehirler ve işte senin videosunu paylaştığın havalimanı, gittikçede büyütüyorlar. Bildiğim kadarı ile aslında hobilerini büyük bir alanda sergilemek için başladıkları bir iş, fakat Avrupa’da bu işin meraklısı çok. Bende kendi çapımda tren tramvay maketleri biriktiriyorum, çok sıkı takipçi değilim ama arasıra araştırıyorum. Bu yüzden miniatur wunderland bu tarz şeyleri seven insanlar için harika bir yerdir.

  Meraklısına www.miniatur-wunderland.de

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.