Dünyanın en hızlı kargo sevkiyatı rekorunu kırdık

Daha önce sözünü etmişimdir, iri yarı ve özellikle son zamanlarda göbek ve damper sahibi bir herif olduğum için üzerime uygun kıyafetler bulmakta gerçekten zorlanıyorum. Bir de repçi zamanlarımdan kalan bir alışkanlık olsa gerek daha çok bol giysilerden hoşlanmak gibi nalet olasıca bir huyum var. Kumaş pantolonun, gömleğin ne olduğunu bilmem, hele hele bu ikiliyi en son ne zaman bir arada giydiğimi ve gömleği pantolonunun içine soktuğumu hatırlamıyorum. Gerçi bunu kendimden çok diğer insanların iyiliği için yapmıyorum zira ortaya çıkacak olan S şeklindeki beden görüntüsü vesilesiyle (bkz. göt-göbek) kimsenin göz zevkine tecavüz etmeye hakkım olmadığını düşünüyorum.

Çoğunuzun rahatlıkla giyinebildiği Kolins’ler, Livays’lar ve Kolezyonlar benim gibi 1.90 üzeri vatandaşlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bize göre bu mekanlar pigmeler için –üzerinize alınmayın– üretim yapan ve yapılı insanaları yok sayan dandik yerler. Allah razı olsun en azından Elsi Vaikiki var da tek yıkamalık bile olsa bedenime uygun polo yaka tişörtler bulabiliyorum. Gerçi hepsi enine çizgili oluyor, bu yüzden yaz boyunca Fredi Krugır hesabı hep aynı tişörtle geziyormuşum gibi bir intiba uyanıyor ancak esasen en az 5-10 tane “farklı enine çizgili” tişörtü devridaim yaparak giyiyorum. Neyse, medeniyet gereği örtünebilmeme imkan sağladığı için yine de Elsi Vaikiki’ye müteşekkirim.

Hal vaziyet böyleyken ben her ilkbaharda bir nevi gelenek haline geldiği üzere internette site site dolaşıp 3XL, 4XL tişörtler, sivitşörtler arıyorum. Genellikle adı sanı duyulmamış markalara veya çakma Nayk’lara, Adidas’lara ulaşıyorum. Bazen gerçekten kaliteli şeyler bulduğum oluyor ancak üzerime gerçekten uyan bir şey her 5 alışverişten 1’inde denk geliyor. Mesela geçenlerde GAP’te 3XL’lık sıfır yaka bir tişörte denk geldim. Beden tablosuna göre üzerime oturacak gibi görünüyordu, dandik bir tişört için fiyatı biraz tuzluydu ancak “Len belki tutar ne güzel giyerim” diyerek şansımı denemek istedim. Arkadaş yeminle söylüyorum belli bir X ve L adedinden sonra bu firmaların terzileri kafayı yiyorlar, göz nizam ayarları bozuluyor. Boyu uydu, kollar, beden falan her şey çok güzeldi ancak gel gör ki adamlar bir yaka yapmışlar telefon direğine giydirseniz olur yani o kadar geniş. Çok pis moralim bozuldu tabi. Gittim bütün gece farklı sitelerde araştırma yaptım. Derken 4XL’lık spor bir cekete denk geldim -ki benim konumumda böyle bir şeye her zaman rastlayamazsınız, bulunmaz Hint kumaşı gibi şeyler bu mübarekler. Tabi onun fiyatı da pek uygun sayılmazdı ancak bahar aylarında örtünmemi sağlayacak bir giysiye ihtiyaç duyduğumdan kelli sabah ilk işim siparişi vermek oldu.

Bir veya iki saat sonra bir kargo arabası ofisimizin önüne yanaştı. Ben alışveriş yapmak için çoğunlukla interneti tercih ettiğim için bana kargo gelmesi ofiste alışılmış bir durum. Dolayısıyla mesai arkadaşım Mesut arabayı görünce “Caner sana yine bir şeyler geldi galiba” dedi ama malumunuz aynı gün içerisinde, hatta birkaç saat içerisinde teslimat yapılmasının mümkün olamayacağını düşündüğüm için böyle bir olaya hiç ihtimal vermedim. Kargocu eleman yukarı çıktı, bizim departmana geldi ve “Caner Öncel?” dedi. “Muhtemelen başka bir şeydir” diye düşünerek paketi açtım ve az önce sipariş verdiğim ceketi görünce yeminle söylüyorum zaman kavramını yitirdiğimi falan düşündüm. Baya şaşırdım yani.

Gönderen firmanın adresine bakınca olay anlaşıldı tabi. Sen git saatlerce internette dolaş, site site gezip ürünlere bak ve yüzlerce mağaza arasından hemen iki blok arkandaki spor giysiler satan komşundan sipariş ver. Ben onlara şu alım-satım yapılan sitelerden birinde rastlamıştım ve sipariş verirken ne adreslerine ne de bulundukları şehre dikkat etmemiştim. Adamlar bize o kadar yakınlar ki, kargo firmasına gitmek yerine direkt bizim ofise gelselerdi çok daha hızlı bir teslimat olabilirdi, o derece. Hatta kargocu elemanların “Bunu şu arkadaki ofise teslim eder misiniz lütfen” diyen arkadaşı görünce kendileriyle dalga geçildiğini düşündüklerinden adım gibi eminim.

İlginç bir deneyim oldu, bu vesileyle gidip komşuyla da tanışmış bulunduk. Hemen her gün öğle aralarında yemeğe giderken önlerinden geçiyoruz ama dışardan bakınca toptancı gibi göründükleri için perakende satış yapıp yapmadıkalarını sorma ihtiyacı hissetmemiştik. İşte vesile bu ya yeminle söylüyorum içeri girince hazine bulmuş gibi sevindim. Söylediklerine göre Türkiye’nin en büyük Nayk mağazalarından birilermiş. Bu bir tarafa farklı markalara ait 3XL, 4XL ve hatta 5XL spor ürünler havalarda uçuşuyor. Netice itibariyle dermanı gökte ararken yerde buldum ve en azından spor giysiler için büyük beden sorunum çözülmüş gibi görünüyor. Çok şükür.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. ümit dedi ki:

  4 nisanda çinden kargo gönderildi 7 nisan öğlen bizdeydi ;)

 2. mustafanur dedi ki:

  Abey artık daha spor ve düzgün giyinebileceğin anlamına mı geliyor bu ?

 3. Muhammet dedi ki:

  Merhaba Caner abi bende giyim konusunda ayni durumdan muzdaribim bu tip sitelerden bir kacini paylasirsan coook sevinirim. Mailden de yazabilirsin.

 4. Hakkı Gürkan TÜÇEL dedi ki:

  Şimdi firmalar hızlı çalışıyor. 2-3 saatte kargoya veriyorlar. (Giyim için söylüyorum.) Kargocular hariç tabi. Gerçi tüm kargo şirketlerini bir tutmuyorum. Bir firma sağolsun üç günde teslim ediyor paketi. Şikayet ettiğinde de çalışan kapıda tribini atıyor. Sebep olarak, her defasında elemanları işten ayrılıyormuş. Aynı şey benim başıma gelse, yani aldığımda yer iki blok arasında olsa ve o malum kargo şirketi olsa 3 günde teslim eder yine bana :)

 5. Vedat dedi ki:

  Canel keşke linkide yazaydın bu sorunlarla mücadele eden başka arkadaşlarda var :)) ben değilim yani bi arkadaş :)) en azından mağazanın adını linkini vs vs vs mail olarak bekliyorum bi hayır işlemiş olursun.aynı sorunlar bende de var bi halt bulamıyorum aldıklarımızda olmuyor hep aynı giyinen tayfa arasında görünüyorum :D

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Valla benim de şimdiye kadar sıklıkla kullandığım siteler yoktu, didik didik araştırıp bulmaya çalışıyordum ama şimdi bulduğum bizim komşunun sitesi samuraysport.com. Bir de n11.com da var böyle büyük bedenler :)

 7. Halit YEŞİL dedi ki:

  Merhaba Caner bey,

  Samuray Spor’ un e-ticaret hizmet sağlayıcı olarak sürekli olarak firma internet sitesi ile ilgili yayımlanan bu tarz talep, öneri, şikayetleri araştırıyor ve gerek yazılımsal gerekse işleyiş bakımından geliştirmelerimizi bu yönde şekillendiriyoruz. Yukarıda bahsini ettiğiniz sıkıntılarınızı örnek alarak büyük beden ürünlerle ilgili bir tanıtım kampanyası başlattık. Fikirlerinizi ve sıkıntılarınızı bu şekilde paylaşarak bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Kabul ederseniz size bize verilen imkanlar dahilince yine Samuray spor dan küçük bir indirim kuponu vermek isteriz. Bizimle irtibata geçerek kuponunuzu teslim alabilirsiniz.

  İyi günler dileriz.
  Samuray Sport – Eticaret ekibi

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir