Dünyanın en iğrenç ve en pahalı kahvesi: Kopi Luwak


Kopi Luwak isimli bu meret yaban misk kedisi olarak nitelendirilen bir hayvanın dışkısından elde edilen bir tür kahve çeşidi imiş. Kahve bitkisini gıda eden kedimsi hayvanat, sindiremediği çekirdekleri fermente edilmiş olarak bünyeden atıyormuş ve çekik gözlü vatandaşlar (Sumatra, Endonezya) pek hoş bir görüntüye sahip olmadığını tahmin ettiğim bu çekirdekleri toplayıp, çekip “çok süper kaliteli kahve” diye zengin mecralara pazarlıyormuş.

Belki size iğrenç gelebilir (dedi, kendi gibi orta sınıftan insanlara hitap ettiğini düşünen blog yazarı) ancak dünya çapında jet sosyete arasında gerçekten hatrı sayılır bir yeri olduğu söyleniyor. Evet “Allah’a şükür zengin değilim” denilmesi gereken anlardan biri de bu. Yani düşünsenize “Yahu çok zenginim ve yapacak işim yok… Geçen Çin’de tükettiğim zehirli balık da kesmedi… Böyle daha egzotik, yeni bir tat yok mudur ki deneyeyim?!.” gibi bir mantıkla tutup kedi bokundan ayıklanmış kahve içiyorsunuz… Erik yiyin ne diyeyim…

2008 yılında bu kahvenin 15 içimlik paketi (100 gram) ülkemizde 990TL’ye satılıyormuş. Yani bir fincanı 66 TL’ye geliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. Suat dedi ki:

  Böyle bir yazı okumuştum bir yerlerde. Fakat hatırladığım kadarı ile hayvan kedimsi bişey değil koyun mu? keçimi öle bişeydi. Ama özellikle yediriyorlardı bu kahve çekirdeklerini. Sonra bahsettiğin gibi sıçmalarını bekleyip çekiyorlardı.
  Ne diyelim Allah akıl fikir versin. Şahsen böle adamlara bokun bizzat kendisini yedir, “Zenginim ulan, yerim tabi” derler. Biri yedimi tüm sosyete bok yer artık.

 2. fuat dedi ki:

  ne bok yiyor bunlar yaaa:)

 3. Kazım K dedi ki:

  Türkiye’de de bulunabilmektedir.

  http://www.evdekahve.com/urun/kopi-luwak_240197.aspx?CatId=14722

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.