Dünyanın en mahcup hayvanı: Lemur

Bir süredir kendimi evde sincap beslemenin mantıklı bir şey olduğuna inandırmaya çalışıyorum. Kimilerine göre fareye benzeyen bir kemirgen olsa da ben şahsen o minik şerefsizleri çok sevimli buluyorum. Ne güzel böyle bilgisayar başında otururken yere doğru ceviz uzatırım, “Skörtılım gel ceviz ye” derim gelir elimden kapar, şenlik olur güzellik olur diyorum ve fakat sincabın doğasında evcil olmak yok imiş. Bebeklikten alıp alıştırmak gerekiyormuş.

Velhasıl ben de, hani alıp besleyeceğimden değil de öyle maksat hayal kurmak olsun diye sincaba alternatif radikal ev hayvanlarını araştırıyorum. Bir ara şu lemura takıldım. Gayet sessiz sakin, kolay kolay sinirlenmeyen, kendini sevdirmekten hoşlanan ağırbaşlı bir ev arkadaşı gibi duruyor. Yalnız bunun da tek kusuru aşırı derecede mahcup bakışlarının olması. Videoda da görebileceğiniz üzere kendisine pirinç topu uzatan vatandaşa “Şimdi ben bu topu alıyorum ama çoluğun çocuğun rızkını yemiş olmayayım? Evinizde kalıyorum, ekmeğinizi yiyorum, zaten yeterince yük oluyorum size. Şeyse ben aç kalsam da olur, bir köşede ölür giderim nedir ki…” muhteviyatlı bir bakış atıyor.

Yine en iyisi kedi herhalde. Şerefsizin dünya umrunda olmaz, evi kırar döker, kanepeleri tırmalar en ufak da bir mahcubiyet duymaz. Acıkınca “La müdür az bi benimle ilgilen. Yemek memek bi’şey yok mu?” der, karnını doyurduktan sonra da bir köşeye kıvrılır yatar. Evet evet, lemur mahcubiyeti falan iş değil en güzeli gene bizim kediler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. Sabah Kemal Cansu dedi ki:

  İleride köpeğim büyüyünce yanına bi tane de lemur alırım ya. Şunun masumluğuna bakarmısınız :P

 2. Seda dedi ki:

  “Şimdi ben bu topu alıyorum ama çoluğun çocuğun rızkını yemiş olmayayım? Evinizde kalıyorum, ekmeğinizi yiyorum, zaten yeterince yük oluyorum size. Şeyse ben aç kalsam da olur, bir köşede ölür giderim nedir ki…” ehehe :D

 3. Mehmet Tevfik ÖZDEMİR dedi ki:

  Caner kardeşim yazılarında tırnak çinde yazdığın ara yazılar beni hiçbir şey kadar güldürmüyor. Müthiş bir mizah kalemin var. Bu yazıdaki “Skörtıl, müdür, çocukların rızkı üçlemesi akşamına neşe kattı.. :)

 4. macit dedi ki:

  aslında benim bildiğim lemur daha psikopat görünümlü bir hayvan bu farklı cins midir yavru mudur anlamadım süper ötesi tatlı ya :)

 5. Muhammet dedi ki:

  ilahi Caner gül gül öldüm :D :D

 6. yusuf dedi ki:

  Bu Lemur değil de Loris’miş. (Bkz. http://en.wikipedia.org/wiki/Loris )

 7. kralizasyon dedi ki:

  İşte buna “Oyşh <3" denir :D Çok güzel ya gözlere bak.

 8. İpek Şimal dedi ki:

  Arkadaşlar evet çok güzel çok şirin bir hayvan ama beslenecek bir hayvan değil. Bu hayvanların salgıladıkları çok güçlü bir zehir var. Bu zehir insanı öldürebiliyor o kadar güçlü. İşte bu nedenle satıcılar bu hayvanların dişlerini satmadan önce söküyorlar. Pirinç gibi yumuşak şeyleri yemesi de bu yüzdendir. Ayrıca soyu tükenmekte olan bir hayvandır. Ben gene de alacağım diyorsanız buyurun alın … Almadan önce de bu resime bir bakın …
  http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nycticebus_tooth_removal_01.jpg

 9. ahmettatar dedi ki:

  Caner ben sincap besleyen çocuk gördüm dışarıya çıkarmış mont vardı üstünde çocuğun montun altından birşey hareket ediyor dedim birşey var içinde fermuarını açtı çıktı omzunda duryordu çocuğun çok çok sevimliydi anlatamam görmen lazım.. Bu Lemur a gelince penguenlerin olduğu bir çizgi filmde kendini kral sanan hayvan değil mi bu lemur..? Parmaklarına baksana aynı bizim gibi elleri var yaw bu adamı döver gibi geliyor bana Caner hiç güven vermedi bu hayvan bana tekin değilmiş gibi geliyor bak arkadaşta demiş zati yeni gördüm zehirli falan demiş adı da bir tuhaf sen gene sincabı düşün Caner hatta sincap alınca bakımı kolaysa anlat bende alayım ya sen bir fikir vermiş olursun..:)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir