Dünyanın en mahcup hayvanı: Lemur

Bir süredir kendimi evde sincap beslemenin mantıklı bir şey olduğuna inandırmaya çalışıyorum. Kimilerine göre fareye benzeyen bir kemirgen olsa da ben şahsen o minik şerefsizleri çok sevimli buluyorum. Ne güzel böyle bilgisayar başında otururken yere doğru ceviz uzatırım, “Skörtılım gel ceviz ye” derim gelir elimden kapar, şenlik olur güzellik olur diyorum ve fakat sincabın doğasında evcil olmak yok imiş. Bebeklikten alıp alıştırmak gerekiyormuş.

Velhasıl ben de, hani alıp besleyeceğimden değil de öyle maksat hayal kurmak olsun diye sincaba alternatif radikal ev hayvanlarını araştırıyorum. Bir ara şu lemura takıldım. Gayet sessiz sakin, kolay kolay sinirlenmeyen, kendini sevdirmekten hoşlanan ağırbaşlı bir ev arkadaşı gibi duruyor. Yalnız bunun da tek kusuru aşırı derecede mahcup bakışlarının olması. Videoda da görebileceğiniz üzere kendisine pirinç topu uzatan vatandaşa “Şimdi ben bu topu alıyorum ama çoluğun çocuğun rızkını yemiş olmayayım? Evinizde kalıyorum, ekmeğinizi yiyorum, zaten yeterince yük oluyorum size. Şeyse ben aç kalsam da olur, bir köşede ölür giderim nedir ki…” muhteviyatlı bir bakış atıyor.

Yine en iyisi kedi herhalde. Şerefsizin dünya umrunda olmaz, evi kırar döker, kanepeleri tırmalar en ufak da bir mahcubiyet duymaz. Acıkınca “La müdür az bi benimle ilgilen. Yemek memek bi’şey yok mu?” der, karnını doyurduktan sonra da bir köşeye kıvrılır yatar. Evet evet, lemur mahcubiyeti falan iş değil en güzeli gene bizim kediler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

9 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir