EDS icat oldu mertlik bozuldu


EDS (Elektronik Denetleme Sistemi), hani şu ışıkların 15-20 m gerisine koyulan kameralar var ya onlar, genelde yoğun trafik akışı olan bölgelerdeki ışıklarda ve oto yolların emniyet şeritlerinde bulunurlar. Olay şu: Kırmızı ışıkta geçiyorsun hemen fotoğrafını çekip 128 TL cezayı yazıp gönderiyorlar itiraz mitraz yok, ben geçmedim deme imkanınız yok adamlar kapı gibi resim gönderiyorlar, kendinize güveniniz tavan yapmışsa “fotomontaj kardeşim” diyebilirsiniz, ben bilmem.

Peki her şey iyi hoş da kardeşim ya araba benim olmasına rağmen içindeki ben değilsem? Fark etmez sen ödeyeceksin, araba senin. Ben de diyorum ki sistem buysa bundan böyle eşe dosta araba vermek pek akıl kârı değil kardeşim. Bu başıma gelen ikinci olay, ilk olayda gene bir arkadaşım benim arabamla kırmızı ışıkta geçmişti cezası yine bana kalmıştı. Bir de itraz ediyorlar “aa ne alakası var ben o zaman ordan geçmedimkine…” diye. Hem arabımızı verdik hemde cezası bize geldi bide kötü olduk, ah EDS arabanın plakasını çekecek teknolojiye sahipsin de bir zahmet içindekini de çeksen ya…

EDS kameralarının bulunduğunu bildiğim bir kaç güzergah: İstanbul Göztepe Hastanesi ışıkları, Bostancı köprüsündeki ışıklar, Kozyatağı Atatürk Caddesindeki Işıklar, 1.Köprü Yolu, 2.Köprü Yolu, Tem Otoyolu, E-5, Minibüs caddesi boyunca, Sahil Yolu boyunca. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, siz siz olun dikkatli olun ayrıca kırmızı ışıkta felan geçip kuralları ihmal etmeyin, aracınızı da eşinize dostunuza ödünç verirken tarihleri bir kenara not etmeyi ihmal etmeyin, hatta vatandaştan “şu şu saatlerde aracı aldım, kullandım onaylıyorum” cinsinden yazılı bir kağıt bile alın :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Semih dedi ki:

    Ümit isim ver hemen o arkadaşlarada burdan bir yazı döşeyelim kimse arabasını vermesin onlara :)

  2. Ümit Çevik dedi ki:

    isimlerin ne önemi var.. önemli olan niyetlerr =)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir