Egemen Bağış: “Sarko’ya Kapak Olsun!”


Bu twiti görünce içim bir hoş oldu, ansızın “Siz kimsiniz lan fransuvalar? İndirin o eli, o eli indirin Eyfel kulesine oturtmiyimm!” moduna girdim. Öte yandan Egemen Bağış Turkey’s Minister for EU Affairs & Chief Negotiator, yani Türkiye’nin Avrupa Birliği Bakanı, hani benim böyle konuşmamda problem yok ama devlet erkanından birinin bu tür bir tepki vermesi ne kadar kabul edilebilir bilmiyorum. Neticede İmam yellenirse cemaat defekasyon eyler bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Ama şahsen destekliyorum iyi demiş, klavyesine sağlık. Başbakanımızdan mütevellit “Kasımpaşalı” dış politika duruşundan geliyor bu olay. Gerçi iyi yapıyorlar var ya, yıllarca dünya arenasında süklüm püklüm oturmuş, kenara köşeye itilmiş bir millete –ama doğru, ama yanlış tekniklerle– özgüven aşılıyorlar.

Fransızlar o eli indirecek hacı, akıllarını alırız billa!

The oricinıl tiwit: http://goo.gl/RCLhY

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. hacı ökkeş dedi ki:

  Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

 2. Emre dedi ki:

  Nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdir.
  Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
  “Ziya Paşa”

  Meali: Nasihat ile uslanmayanı azarlamalı, Azarlama ile uslanmayanın hakkı dayaktır.

  Aşağıya ne yazacaklar bakalım :)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  “Nush ile uslanmayanı” dır o, ilk ben şeyedeyim dedim.
  Bir ara sitenin tepesinde Ziya Paşa özlü sözleri dönüyordu ordan hatırladım :)

 4. Mahmut Yaşar dedi ki:

  Bu konuya aşırı tepki veriyor milletimiz :) Tabi yıllardır alışık değiliz kendimiz gibi davranmaya hani Avrupalıyız ya Mösyö ya da Sir ya da Mister olarak görmüşüz kendimizi ya. Kabullenemiyoruz. Nasıl olur da bakan duygularını ifade edip bir kez de normal insan gibi yorum yapabilir?

  Caner bakış açını yadırgıyorum :) Bakanın da duyguları var ne haltın bakanı olursa olsun sonuçta o yorumu ne mecliste ne de başbakanın karşısında yapmadı. Kıytırık bir Twitter sitesinden alt tarafı yorumunu belirten tweet attı. Ne var bunda anlam veremiyorum. Ne yani o bakan insan değil mi :) Bir gün de olsa kişisel görüşünü belirtemez mi? Gören de meydanlarda Fransaya dümdüz sövdü sanır alt tarafı kapak olsun demiş. Devlet Bahçeli hergün sövüyo s..ne takan olmuyo konuşturcanız beni şimdi :D

 5. yusuf dedi ki:

  Egemen Bağış biraz farklı biri gibi duruyor. Takip ettiği kişilere bir göz atarsanız daha farklı şeyler de görebilirsiniz :) Bence “Genç bir ülkeyiz.” lafına yakışacak şekilde olmalı siyaset adamlarımız da. Olabildiğince dinamik ve uçarı. Tuttuğunu koparmalı. Ben Egemen Bağış’ın bu tatlı sert tavrını şahsen seviyorum :D

 6. ahmettatar dedi ki:

  @Mahmut demişsin ya Devlet Bahçeli hergün sövüyo kim ki Devlet Bahçeli hükümet adına etkin kararlar alabiliyor mu alamıyor o yüzden kimse takmıyor.. Ama Egemen Bağış devlet bakanı onu da geçtik dış ülkelerle birebir ilişki halinde olan bir bakan o söyleyince önemli oluyor işte.. Twetter’da söylemesi daha da bir önemli çünkü tüm dünyaya açık bir uygulama belki mecliste söylese küçücük bir haber yayınlayacaklardı ama hiçbirimiz duymayacaktık ama şimdi bak Caner bile duymuş ben bile duydum sen bile duydun gördük gördün gördü yani.. İyi yapmış yazmış bence ama sonraki davranışları da bu tutumu destekler yönde olmalı arkasında durmalı insiyatif alabilmeli gerekirse risk alabilmeli bu duruşu koruyabilmek adına..

 7. Mahmut Yaşar dedi ki:

  @ahmettatar kimin ve kaç kişinin duyduğu benim açımdan önemli değil zira bakan için de önemli olmayacak ki twitter hesabından böyle bir açıklama yapmış. O yazıyı orda paylaşmakla senin kastettiğin cesareti göstermiş olmuyormu zaten? Ben kendisini tebrik ediyorum sonuna kadar da arkasındayım. Bu ülkede üniversite öğrencileri her bakanın konuşmasında zart diye atlayıp adamların suratlarına yumurta fırlatma hakkı oluyorsa bir bakanın da bu kadar yorumu twitter da paylaşma hakkı vardır bana göre. Az bile söylemiş. Avrupa ülkelerinin dış işlerinden sorumlu birçok bakanının Türkiye hakkında söylediklerini araştırırsanız bizimki yanında hiçbirşeymiş dersiniz :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir