Egonomik Alexa dünya sıralamasında ilk 100.000’de!


Demek bir blog sahibi olarak bugünleri de görmek nasip olacakmış sayın seyirciler :) Egonomik’in, Alexa’nın Dünya sıralamasındaki yerinin 6 basamaklı ifadelerden kurtulup an itibariyle 99,538 olarak anılmaya başlandığını duyurmaktan kıvanç duyarım.

99 bin tehlikeli rakam aslında, listeye tam böyle ucunda bir giriş olmuş. Şöyle iki ziyaretçi bir kaç gün takip etmeyi bıraksa direkt yüz binlerin üzerine geri çıkar gibi duruyor ama olsun. Hani şöyle meclislerde “ya benim Alexa’da ilk 100.000’in içinde sitem var” desem derim. Diyeyim hatta: “ya benim Alexa’da ilk 100.000’in içinde sitem var“.

1. yaş günü kutlamalarını (hani hediyeli yarışmalı olan) işten güçten ötürü yapamadık ama Alexa sağolsun yaşgünü hediyemizi unutmadı. Belki bu olay Google’ın da dikkatini çeker de siteye şöyle beşi bir yerde Pagerank takar (yok ya hakkatten bana da gına geldi bu mevzudan, telaffuzu bile bi tuhaf “peycrenk”).

Belki biraz abartıyorumdur ama, şu an ilk bisikletimin alındığı günkü duyguların aynısını yaşıyorum sevgili okurlar (burada aslında hissiyatı vurgulamak için “ilk bisikletim” tabirini kullanıyorum, yoksa zaten alt tarafı bir tane bisiklet almışlardı).

Gözyaşlarıma hakim olamayarak satırlarımı sonlandırırkene; sitenin bugünlere gelmesindeki en büyük payın sahibi olan siz sevgili Egonomik okurlarına, yegane trafik sağlayıcımız; ekmek teknemiz aptal Google’a, kapılarını bize açtıkları günden beri gördüğümüz görebileceğimiz en kaliteli/kesintisiz hosting hizmetini sağlayan sevgili sponsorumuz Turhost‘a ve az önce Facebook’ta rastladığı National Geographic’in ayılarla ilgili bir belgesel videosuna ismimi etiketleyen Ümit’e teşekkür etmek istiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. Cevdet dedi ki:

  Bakarsın gerisi gelip pagerank’ta yükselir.. :)
  Tebrikler :)

 2. mehmethan dedi ki:

  Allah mutluluğunu daim etsin inşallah :) Şu googleyede istersen döner bıçaklarıyla dalalım abi..!

 3. Halis dedi ki:

  az bile :)

 4. Tayfun ÇAKIR dedi ki:

  Selam caner.. Tebrik ederim.. Siteye uzun zamandır uğrayamıyordum Hayırlı olsun bakalım.. Bu arada sağda site aboneliği bölümünde güzel tasarım olmuş fakat ben böyle ikonların üzerine gelince yırtık kağıttan çıkan tam resimler görmeyi ummuştum ama oda güzel :)

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Sağolasın Tayfun :) O sağ taraftaki abonelik olayı için haklısın aslında ama hazır png onlar nasıl yapak ki :)

 6. Tayfun ÇAKIR dedi ki:

  Walla webmaster sensin orası sana kamış xP

 7. Selim Emre Tunç dedi ki:

  Geriye doğru bozmaz ya daha, sahi sitene gece gündüz ne zaman girsem 23 online ne düşer ne çıkar allah allah, aklıma 23 Filmi Gelmedi değil.
  http://dizifilmizletv.com/bsfiles/thumb/23-numara-izle-the-number-23-2007-turkce-dublaj.jpg
  REKLAM YOĞH.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir