Egonomik Alexa dünya sıralamasında ilk 100.000’de!


Demek bir blog sahibi olarak bugünleri de görmek nasip olacakmış sayın seyirciler :) Egonomik’in, Alexa’nın Dünya sıralamasındaki yerinin 6 basamaklı ifadelerden kurtulup an itibariyle 99,538 olarak anılmaya başlandığını duyurmaktan kıvanç duyarım.

99 bin tehlikeli rakam aslında, listeye tam böyle ucunda bir giriş olmuş. Şöyle iki ziyaretçi bir kaç gün takip etmeyi bıraksa direkt yüz binlerin üzerine geri çıkar gibi duruyor ama olsun. Hani şöyle meclislerde “ya benim Alexa’da ilk 100.000’in içinde sitem var” desem derim. Diyeyim hatta: “ya benim Alexa’da ilk 100.000’in içinde sitem var“.

1. yaş günü kutlamalarını (hani hediyeli yarışmalı olan) işten güçten ötürü yapamadık ama Alexa sağolsun yaşgünü hediyemizi unutmadı. Belki bu olay Google’ın da dikkatini çeker de siteye şöyle beşi bir yerde Pagerank takar (yok ya hakkatten bana da gına geldi bu mevzudan, telaffuzu bile bi tuhaf “peycrenk”).

Belki biraz abartıyorumdur ama, şu an ilk bisikletimin alındığı günkü duyguların aynısını yaşıyorum sevgili okurlar (burada aslında hissiyatı vurgulamak için “ilk bisikletim” tabirini kullanıyorum, yoksa zaten alt tarafı bir tane bisiklet almışlardı).

Gözyaşlarıma hakim olamayarak satırlarımı sonlandırırkene; sitenin bugünlere gelmesindeki en büyük payın sahibi olan siz sevgili Egonomik okurlarına, yegane trafik sağlayıcımız; ekmek teknemiz aptal Google’a, kapılarını bize açtıkları günden beri gördüğümüz görebileceğimiz en kaliteli/kesintisiz hosting hizmetini sağlayan sevgili sponsorumuz Turhost‘a ve az önce Facebook’ta rastladığı National Geographic’in ayılarla ilgili bir belgesel videosuna ismimi etiketleyen Ümit’e teşekkür etmek istiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir