Egonomik.com 5 yaşında!

Vay arkadaş 2, 3, 4 derken sitenin 5. yaşının duyurusunu yapmak da nasip olacakmış demek. Dile kolay, her gün ortalama 1.4 adet olmak üzere toplam 2.690 yazının yayınlandığı 5 koca yıldan bahsediyoruz. Zaman harbiden ne kadar da çabuk geçiyor ya, 4. yaştan, onu geçtim 3. yaştan bahsettiğimiz günleri daha dün gibi hatırlıyorum fakat yıl”lar” uçmuş gitmiş haberimiz yok. Tema seçip WordPress kurduğum ve ilk yazıyı yayınladığım gün 25 yaşındaydım, şimdi 30 yaşındayım. Buna göre: 2014 yazarken bir sıfır var. 14’ün yanındaki sıfır solda, sildiniz… Kaldı mı 14? 30’dan 14 çıkardınız etti mi size 16? Ayın 11’ini çıkarın 16’dan ne yapar? 5 yapar ve Egonomik.com’un 5. yıl dönümü…

Çok şey yaşadık be… Yeri geldi dertleri tasaları paylaştık, fikirlerimizi konuştuk, güldük eğlendik, yeri geldi görüş ayrılıklarına düştük ve hatta zaman zaman birbirimizin kalbini kırdık fakat zaten aile olmak böyle bir şey ve ben böyle bir aileye sahip olduğum için kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum. Öğrenciler, öğretmenler, memurlar, gazeteciler, sanatçılar… Hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline gelen şey esasen uzaklarda bir yerlerde sabah akşam çalışan bir bilgisayarın içindeki kodlar değil, o kodlar aracılığıyla ulaşabildiğim, fikir ve tecrübeleri paylaşabildiğim her telden insanlar…

İyiki varsınız dostlar, hepinize ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ederim. Allah daha nice seneleri hep birlikte geçirmeyi nasip etsin.

Bu da 5. yılın şerefine temsili “selfie“. Eğer hep birlikte toplanıp modaya uysaydık ve bir –yav bu kelimeden de harbiden hiç hazzetmiyorum ama– selfie çekseydik muhtemelen yüzlerimizdeki gülümseme aynı olurdu. Hatta siz de çekin gönderin yayınlayalım ne güzel, valla.

Selfie
Soldan sağa: Bünyamin, ben, Natalie, Alex

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

15 Yorum

 1. mert

  her zamanki gibi bahçeli reyizi eklemeden olmazdı ve takdire şayan hareketlerinden dolayı tebrik ediyor ömür boyu mutluluklar diliyorum :D selfie de iyimiş :D

 2. hacı

  hocam daha dün gibi 2011 de egonomik buluşması yapmıştık bostancıda. ilk kez senin ısmarlamanla tanıdım vafılı orada. Hey gidi devamı gelsin felan da demiştik ama olmadı. 3 sene olmuş iyimi. Tekrar bir organizasyon çalışması yapalım isterseniz. Nice senelere egonomik.com

 3. Muhammet

  Vay be. Yıllar ne çabuk geçmiş. :) ilk şu haberle tanışmıştım sitenle:
  http://www.egonomik.com/2009/12/windows-7de-masaustunu-goster-ve-hizli-baslat-quick-launch/

  şaka maka dün gibi hatırlıyorum. Hüzünlendim bak.

 4. aorhan

  seninle ayni yilda acmisiz bloglari caner ama benim site aralikta acikdigi icin daha var. seneye artik okullara gonderdik mi tamamdir. :)) nice yillara abi ins 10 yil olur.

 5. ahmettatar

  5 yıl mı o kadar cık mı olmuş..? Bana sanki çocukluğumdan beri (yok yok çocukluğumda internet yoktu ) hadi olmadı internetin ilk yayıldığı zamanlardan beri var gibi geliyor egonomik en azından bir on yıldır girip çıkıyormuşum gibi geliyor bu sayfalara öyle ki Caner den bahsederken sanki ortaokuldaki sıra arkadaşım gibi bahsedebiliyorum e peki o zaman niye bu kadar az zaman geçmiş ki..?

 6. srp

  yılların farkına varamamak güzel aynı şevkle ve heyecanla blogun ile ilgilendiğini gösterir daha nice yıllar dilerim. hem ekmek teknen hem hobin imrenilecek en güzel şey (:
  biz eskilerden forumcuyduk (: o zamanlar böyle forumlarda yıllar atladıkça hey gidi yapar arada yazdıklarımızı açar açar gülerdik. Ben bu tür bir nevi kendi iç dünyanı yansıtan platformlara hep dijital günlük bi nevi hatıra defteri gibi bakmışımdır hep, şimdi yorumları gördükçe yine bi gülümseme geldi (:
  HEY GİDİ…. ^_^

 7. Tahsin

  Nice 5 yıllara abi. Hiç sevmem ama akşam egonomik için bir selfie çekmeyi deneyeyim. Nice 5 yıllara hep birlikte.. :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir