Egonomik İstanbul Host’lu oldu!


Bundan 2 gün önce Egonomik’in 580‘inci yazısına bu denli keyifli başlayacağım aklımın ucundan geçmezdi, elimdeki işi gücü bırakıp kişisel blogumun hosting problemleriyle uğraşıyordum ve bir önceki yazıda da bahsettiğim üzere bu durum gerçekten çok canımı sıkmaya başlamıştı. Hosting yükünü artık tek başıma kaldıramayacağıma kanaat getirdiğimde sponsorluk düşüncesiyle Türk menşeili hosting firmalarını araştırmaya başladım ve İstanbul Host ile tanışmam bu vesileyle oldu.

İstanbul Host (Teknik Data İnternet Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.) 2000 yılından beri sektörde hizmet veren köklü bir kuruluş ve gördüğüm kadarıyla “7/24 destek” ifadesini, haliyle satış öncesi/sonrası destek konularını gerçekten ciddiye alıyorlar. Sunucularının kapılarını son derece nazik bir yaklaşımla Egonomik için araladılar ve Hasan Bey (Hasan Tezgel) kolumu bile kıpırdatmama fırsat bırakmadan sunucu kurulumundan site transferine kadar tüm detaylarla geceli gündüzlü ilgilenerek hiç bir veri kaybı olmadan sitenin taşınmasını sağladı, bu konuda kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır.

İstanbul Host‘un Egonomik için sağladığı yeni sunucu Türkiye lokasyonlu ve Ankara’da bulunuyor (İstanbul Telekom / Tezgel Bilişim) dolayısıyla benim sunucu üzerinde çalışırken hayran kaldığım ve bana güzel memleketimde barınıyor olmanın (daha önce ABD’de barınıyorduk) ne kıymetli bir şey olduğunu hatırlatan hız unsurunun, sitede sörf yapan kullanıcılar tarafından da ciddi biçimde farkedileceğini tahmin ediyorum. Egonomik bundan böyle daha güçlü bir altyapıyla yoluna devam edecek ve ona bu altyapı imkanını sağlayan, ilgi ve emeklerini eksik etmeyen başta Hasan Bey olmak üzere tüm İstanbul Host ekibine teşekkür ediyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. cewo dedi ki:

  Hayırlı olsun :)

 2. gevv dedi ki:

  Hayırlı olsun  umarım uzun süre sorunsuz devam edersiniz
   
  fakat hız konusunda  büyük fark var sunucu yurt içi olmasına rağmen yavaş :(  umarım geçici bir durumdur iyi çalışmalar

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Sağolun arkadaşlar :)

  @gevv çok enteresan gerçekten böyle bir yorum geleceğini hiç tahmin etmezdim, yani önceki server şu ankinden daha mı hızlıydı?

   

  Belki de durum DNS ayarlarının tam oturmamış olmasından kaynaklanıyordur, 48 saati atlatalım da bir de öyle bakalım.

 4. Tayfun dedi ki:

  E hadi hayırlısı =)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.