Egonomik kabuğuna sığmıyor


Son bir kaç gündür hosting problemleriyle uğraşıp duruyorum. Hostgator‘da barınan Egonomik sizin de farketmiş olabileceğiniz üzere son iki gündür kabuğuna sığmaz hale geldi, yayın “aşırı CPU tüketimi” sebebiyle sistem yöneticisi tarafından zırt pırt kesilip duruyor ve bu durum fena halde canımı sıkmaya başladı.

İşler böyle sarpa sarmış durumdayken şimdiye kadar sadece İngilizce destek alabildiğim Hostgator canlı destek bölümünden Sefa isimli Türk bir operatörle tanışıyor ve meramımı anadilimde izah edebilecek olmanın sevincini yaşıyorum. Sefa gerçekten çok ilgili ve yardımsever bir operatör, elinden gelen hiç bir desteği esirgemiyor ve onun da yardımlarıyla sisteme WP-Super Cache isimli bir plug-in kurarak sitenin server üzerindeki işlemlerini azaltmaya ve yoğun CPU tüketiminin önüne geçmeye çalışıyoruz. İş ki bu girişim Egonomik’in sorununu çözmüyor ve serverda Egonomik için ayrılmış bölüm iki gün içerisinde aman aman bir ziyaretçi trafiği artışı olmamasına rağmen 1.500 ziyaretçinin sorgularını kaldıramaya yetmiyor.

Açıkcası mali bir getirisi olmayan Egonomik’e tek başına paylaşımsız bir server kiralayacak güçte olmayan ben konuyu sponsor hosting ile çözmeyi planladım ve an itibariyle bir kaç firma ile iletişim halindeyim, bakalım kısmetse yakın zamanda bu sorunun üstesinden geleceğiz.

Edit: Egonomik İstanbul Host?lu oldu!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. zac_i_e dedi ki:

  egonomik ekonomik olmaktan çıkmış o zaman :D

 2. gevv dedi ki:

  Geçmiş olsun hocam
  benden daha iyi bilirsiniz ama bir kaç çözüm var :)
  http://web.320volt.com/wordpress-asiri-cpu-kullanimi-azaltmak-icin-oneriler/
  http://web.320volt.com/wp_cas_image-sorunu-peters-anti-spam-kullanicilari-dikkat/
   
  birde resimlerde tiny thumb script kullanıyorsanız o da ek yük getirebilir

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Eywallah gevv öneriler için teşekkürler ve estafurullah. 

  İstanbul Host özel bir sunucu ile Egonomik’e sponsor oldu ve şu an zaten o bahsettiğim server taşıma işleriyle uğraşıyorum, sanırım yakın gelecekte bu problem başımızı ağrıtmayacak :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir