Egonomik Türkiye’nin 5,816’ncı sitesi :)

Egonomik.com Alexa verileri Vay be hemşerim, nerden nereye. Yayın hayatına 22 Mart 2009, saat 18:39’da anlamlı bir “Merhaba” yazısı yerine “Safari 10 saniyede kırıldı!” gibi kuntin bir haberle başlayan Egonomik, bugün “Dünya’nın” web site trafiğini izleyen Alexa tarafından dünya sıralamasında 282.340, Türkiye sıralamasında 5.816‘ncı sırada listeleniyor. Milyonları ve yüzbinleri geride bırakıp 7 ay içerisinde böyle bir noktaya geldiğimizi düşününce duygusallaşmadan edemiyorum :)

Şu an içerisinde bulunduğunuz ve belki de ilk defa ziyaret ettiğiniz bu ortam “emeğe saygı” tarzı sloganar barındıran yüzlerce üyeli bir forum sitesi veya cümle internet aleminden içerik toplayıp prim yapmaya çalışan parazit bir “ara form” değil, sahip olduğu her pixel ilmek ilmek işlenmiş, ukala görünüşünün altında küçük bir kız çocuğu yatan ve her şeyden önemlisi tek bir tükenmez kalemle yola çıkıp şu an 1.000 ayrı dünyadan 1.000 ayrı kimsenin günaşırı kendinden bir şeyler bulabildiği bir ortam.

Daha fazla edebiyat yapmadan konuya vakıf olmayan arkadaşlara durumu açıklayacak olursak; önemli olan Egonomik’in şu an kaçıncı sırada yer aldığı değil, esas konu 7 ay gibi kısa sayılabilecek bir sürede bu derece bir yükseliş göstermesi ve bu yükselişe halihazırda devam ediyor olması. Bu durum bir çok otorite tarafından “sıradan bir günlük için büyük başarı” diye nitelendirilebilir.

Başlarken aklımın ucundan bile geçmeyen bu duruma vesile olan tüm Egonomik’cilere teşekkür ederim :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

15 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir