Egonomik’in yeni hosting sponsoru: Turhost.com


Kendi gözlemlerim bir yana ziyaretçilerden de bir süredir sitenin yavaşlığı ve çok sık hata verdiği üzerine çeşitli şikayet mesajları alıyordum. Sponsorumuz İstanbul Host ile bu sorunları ortadan kaldırmak için uzun süre çeşitli uğraşlar verdik ve hatta Egonomik için inanılmaz özelliklerde bir VPS paketi tahsis ettiler, fakat yine de sorunları çözme yönünde herhangi bir netice alamadık. İnanıyorum ki İstanbul Host bu tür bir problemi hizmet verdiği diğer sitelerle çok sık yaşamıyordur, sadece orada barınmanın bize nasip olmadığını düşünüyorum.

Netice olarak yeni bir sponsor arayışıyla çeşitli hosting firmalarıyla görüşmeye başladım, çok güzel özellikler sunan firmalar olduğu gibi akıl kârı olmayan tekliflerde bulunanlar da oldu (100 Mb web alanı, 10 GB trafik ile shared hosting gibi. Egonomik’in barındırdığı dosyaların 1 GB’a yakın olduğunu ve sadece günlük trafik tüketiminin 2-3 GB dolaylarında olduğunu göz önünde bulundurunca, eh işte…) Fakat sponsorluk için güçlü ve hızlı bir hosting altyapısına sahip olmaktan ötede beni daha samimi bir yaklaşımla karşılayan Turhost.com (Ender Bey) ile anlaştık.

Taşıma ve yeniden yapılandırma işlemlerini dün gece tamamladım ve daha başlarken Ender Bey’in (Ender Doğan) de altını çizdiği hız farkını gözle görülür biçimde hissettiğimi söylemeliyim. Siz de eski sunucudaki ile Turhost sunucularında barınan Egonomik arasında hissedebileceğiniz olası farklılıkları paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Ender Bey ve tüm Turhost çalışanlarına yakın ilgi ve alakaları için, ayrıca eski sponsorumuz İstanbul Host’a bugüne kadarki tüm destekleri için teşekkür ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. gevv dedi ki:

  Evet şuan hız farkı hissedilir derecede
   
  Asıl olay vps yüksek ram cpu değil hatta özel sunucu bile kiralasak mysql optimizasyonu iyi yapılmamış bir sistem wordpress ile başa çıkamıyor :) benim gördüğüm wordpress yenilikleri çok seviyor yani yeni kütüphanelerden, modüllerden php nin en son nimetlerinden faydalanıyor buda firmaların wordpress için iyi bir yapılandırma yapmalarını gerektiriyor yani yeni şeyler öğrenmeliler :) tabiki bunlar benim düşüncem tecrübe ile oluştu php,mysql hakkında bilgim yok denecek kadar azdır :D
   
  Hayırlı uğurlu olsun Caner umarım sorunsuz devam edersin iyi çalışmalar

 2. gevv dedi ki:

  bu arada turhost sitesini inceledim wordpress uyumlu hizmet verdiklerini belirtmemişler ayrıca reklamlarındada belirtmiyorlar
   
  wordpress çok populer bir çok büyük host firması üzerine basa basa wordpress uyumlu olduklarını belirtiyor :)  onlarda bir çok firma ile yaşanılan sorunları biliyor iyi bir reklam politikası :)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Çok teşekkürler Burhan :)

   

  Sitede bazı yerlerde WordPress destekli olduklarını belirtiyorlar ama evet biraz daha öne çıkarılsa daha iyi olur gibi. 

  Siteden emin değilim ama reklam görsellerinde WordPress, Joomla ve diğer yazılımlarla uyumlu imkanlar sağladıklarından bahsedeceklerinden emin olabilirsin :)

 4. Cevdet dedi ki:

  Hayırlı olsun Caner abi. :)

 5. zac_i_e dedi ki:

  hadi hayırlı olsun. hızı farkediliyo bu arada. eskisi çok yavaştı

 6. keops dedi ki:

  Hayırlı olsun Caner hız gerçektende fark ediliyor.

 7. Cihan dedi ki:

  Vay be, tıkır tıkır şıkır şıkır işliyor, lap diye girdi, zart diye çıkmadım ama çıkmak istemiyorum :P haydi hayırlısı olsun canom.

 8. umtcvk dedi ki:

  herşey iyi güzel gayette hızlı bende hızına kapılarak burdan bir paket almayı düşündüm ancak siteye bakınca cpanel göremedim. cpanel destekleri yokmu? plesk ise malesef çok büyük bir eksi hızlı olması bana göre hiç bir işe yaramaz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.