Egonomik’in yeni hosting sponsoru: Turhost.com


Kendi gözlemlerim bir yana ziyaretçilerden de bir süredir sitenin yavaşlığı ve çok sık hata verdiği üzerine çeşitli şikayet mesajları alıyordum. Sponsorumuz İstanbul Host ile bu sorunları ortadan kaldırmak için uzun süre çeşitli uğraşlar verdik ve hatta Egonomik için inanılmaz özelliklerde bir VPS paketi tahsis ettiler, fakat yine de sorunları çözme yönünde herhangi bir netice alamadık. İnanıyorum ki İstanbul Host bu tür bir problemi hizmet verdiği diğer sitelerle çok sık yaşamıyordur, sadece orada barınmanın bize nasip olmadığını düşünüyorum.

Netice olarak yeni bir sponsor arayışıyla çeşitli hosting firmalarıyla görüşmeye başladım, çok güzel özellikler sunan firmalar olduğu gibi akıl kârı olmayan tekliflerde bulunanlar da oldu (100 Mb web alanı, 10 GB trafik ile shared hosting gibi. Egonomik’in barındırdığı dosyaların 1 GB’a yakın olduğunu ve sadece günlük trafik tüketiminin 2-3 GB dolaylarında olduğunu göz önünde bulundurunca, eh işte…) Fakat sponsorluk için güçlü ve hızlı bir hosting altyapısına sahip olmaktan ötede beni daha samimi bir yaklaşımla karşılayan Turhost.com (Ender Bey) ile anlaştık.

Taşıma ve yeniden yapılandırma işlemlerini dün gece tamamladım ve daha başlarken Ender Bey’in (Ender Doğan) de altını çizdiği hız farkını gözle görülür biçimde hissettiğimi söylemeliyim. Siz de eski sunucudaki ile Turhost sunucularında barınan Egonomik arasında hissedebileceğiniz olası farklılıkları paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Ender Bey ve tüm Turhost çalışanlarına yakın ilgi ve alakaları için, ayrıca eski sponsorumuz İstanbul Host’a bugüne kadarki tüm destekleri için teşekkür ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir