Ekran görüntüsü ve dosya paylaşım işini kolaylaştıran uygulama: Jumpshare

Jumpshare son derece küçük ve sevimli bir uygulama. Anlık ekran görüntülerini ve bilgisayarınızdaki dosyaları çok fazla efor sarfetmeden, hızlı biçimde paylaşabilmenize olanak sağlıyor. Ücretsiz versiyonu ile 2GB’a kadar her türlü dosyanızı sürükle-bırak yöntemiyle yükleyip paylaşabiliyorsunuz. Windows ve Mac destekli, küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk uygulama ile müziklerinizi, resimlerinizi ve diğer bilimum dosyalarınızı FTP veya tarayıcı kullanmanıza gerek kalmadan (ki isterseniz yüklemelerinizi tarayıcı üzerinden de yapabiliyorsunuz) kolayca upload edebiliyorsunuz. İşlem tamamlandıktan sonra yüklediğiniz dosyalar için size paylaşabilmeniz üzere kısaltılmış bir URL veriyor. Google Drive gibi sisteme yerleşip her taşın altından çıkmaya çalışan cloud uygulamalarına alternatif, hafif ve da hızlı bir çözüm arıyorsanız Jumpshare tam size göre.

Ben esasen ekran paylaşımı için uzun süredir Lightshot kullanıyorum. Jumpshare an itibariyle onun gibi ekran görüntülerini yüklemeden önce düzenleyebilme gibi seçenekler sunmuyor ancak henüz çok yeni bir uygulama ve geliştiriciler benim de gönderdiğim türden kullanıcı geri bildirimleri aldıkça bu tür özellikleri de ekleyeceklerdir diye düşünüyorum.

Kanguru simgeli uygulamada beni en çok çeken yönetim paneli aracılığıyla yüklediğiniz ekran görüntülerini ve dosyaları kolayca köpürtebilmeniz oldu. Hem sitesinin hem de uygulamasının son derece sade ve kullanışlı tasarlanmış olması da cabası. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Detaylar & Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

4 Yorum

  • Caner
   Yazar

   Öneri için teşekkürler Bayram.

   Evet Greenshot’u ve onun kardeşi sayılabilecek çeşitli açık kaynaklı ekran yakalama uygulamalarını denemiştim. Hatta ShareX isimli birini tanıtmıştım da:
   http://www.egonomik.com/2013/09/ekran-goruntusu-resim-kod-ve-dosya-paylasimi-icin-mucizevi-bir-arac-sharex/

   Ancak işlevsellik kadar sadelik ve amaca uygunluk da önemli. Diğerlerinde çok fazla seçenek var, insanın kafası karışabiliyor.

 1. Forzamad

  masaüstü yazılımı dropbox’a benzemiş.. tek avantajı ekran görüntüsünü alıp paylaşabilme si … dropbox’ta böyle bir sisteme geçiş yapıcaktı ne yaptılar bilmiyorum …

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir