Elektriksiz geçen bir Pazar günü


Bugün hayatımın en sefil, en çaresiz Pazar gününü yaşadım. Genel bir bakım sebebiyle akşam saat 17:00’ye kadar cümle Yalova ahalisi olarak elektrik enerjisinden yoksun kaldık. Yahu meğer ne zormuş, yeminle söylüyorum insanlık için hava, su ve Mynet’in bir gün ciddi haberler verebilme ihtimaline duyulan özlem neyse elektrik de oymuş.

Yumurtanın kapıya dayandığı ve bugün yetiştirmeyi planladığım işlerin hepsi için tarif edilemez acılar yaşadım. Çok berbat bir durum; orada bir yerlerde havada duran tasarım, kodlama, düzenleme işleri var, hepsinin acilen tamamlanması gerekiyor ve siz hiç bir şey yapamadan öylecenek oturuyorsunuz… Hiç bir şey yapamadım yahu, üzerimde biriken stresi atmak için duş bile alamadım… Bir bardak sıcak kahve içeyim dedim elektriğe muhtaç ketıl meretinin azizliğine uğradım. Fırsattan istifade traş olmaya gideyim dedim, bu sefer de berber amcanın elektrikli zımbırtısının çalışmayacağını düşünerek vazgeçtim.

*Sıcak Gelişme: Şu an saat 17:20 ve yazının tam bu noktasında elektrikler yeniden kesildi. Ortamda sadece ben ve laptopun ekranından yansıyan ışık var… Korkuyorum…

Saat 17:25 ve elektrikler yeniden geldi. Faturaların üzerine irtibat telefonu yerine sadece “Kaçak İhbar Hattı“nın numarasını koyan Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ resmen bir webmasterın psikolojisiyle oynuyor.

Harbiden psikolojim bozuldu lan, resmen elektriği solumak ve elektrik dolu bir havuzda yüzmek gibi hastaca düşünceler içerisindeyim. Hatta eğer ıssız bir adaya düşecek olsaydım yanıma alacağım üç şey akü, şarj dinamosu ve yukarıdaki amca gibi zaman zaman dilime değdirmek için kullanmak üzere klipsli aktarma kablosu olurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir