Emre Aydın’dan “Bir teselli ver” dinledim, acım büyük


Böyle bir ızdırapla sınanacak kadar ne günah işledim bilmiyorum. Emre Aydın’ın o berbat yorumuyla; düşlerim, hayal kırıklıklarım, geçmiş ve gelecek sevdalarım, torunlarıma anlatacağım hikayeler ve Karadeniz dağlarında yapmayı düşündüğüm ahşap evin hayali adeta nükleer atık variline batırılıp eritildi… Kulaklarımın hala sızladığını hissediyorum…

Bahsettiğim şarkı Orhan Gencebay’ın 60. sanat yılı şerefine çıkan “Orhan Gencebay’la Bir Ömür” isimli albümden. Albümün en kötü yorumu Emre Aydın’a ait olduğu için konuya onunla giriş yaptım, kendisi günah keçim oluyor. Buyrun şuradan dinleyin, eminim siz de hak vereceksiniz (MÜYAP’a not: Youtube.com ile hiçbir ilgim yok, yani o sitede yayınlanan içerikler beni bağlamıyor, eve mahkeme kağıdı göndermeyin. Malum sizin avukatlar şimdi büyük bir gazla ocağı söndürülecek siteler arıyorlardır).

Albümde 32 farklı sanatçı yer alıyor, gazeteler dergiler bangır bangır ne kadar çok sattığından falan bahsetmişler fakat gerçek şu ki kral çıplak. Alışkanlıklarına körü körüne bağlı biri olarak değil, geçmişte müzikle ilgilenmiş ve az buçuk müzik kulağı olan biri olarak söylüyorum: Bu albüm bir kaç istisna şarkı hariç kocaman bir hayal kırıklığı yığını.

Candan Erçetin’in bile ses rengine uymayan bir şarkı okuyup detone olduğu bir albümden bahsediyoruz. Yapımda ve yayımda emeği geçenlerin akıllarından tam olarak ne geçiyordu bilemiyorum. “Duman’lar olsun, Manga’lar olsun klasikleri rezil etmeyi başardılar ama dinleyicilerin müzik zevklerine yeterince tecavüz edemediler, dur şu Leydi Gaga çakması Hande Yener‘e Kaderimin Oyunu’nun elektro versiyonunu okutalım da görsünler dünyanın kaç bucak olduğunu“… Bu nedir abi ya? (MÜYAP, anladın sen onu).

Orhan Baba, senin böyle bir işe maddi nedenlerle girişmiş olabileceğini düşünmek bile istemiyorum ama Allah aşkına “Arkadaşlar hazır mıyız? Hadi o zaman basıyoruz albümü” demeden önce bu şarkıları bir kez olsun dinlemedin mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

77 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir