En sessiz çamaşır makinesi modelleri

Çamaşır makinesi seçerken birçok unsuru değerlendirmek gerekir. Makinenin kapasitesi, su tüketimi, enerji sınıfı, motor tipi, zaman göstergesi, renk ve boyutları gibi özelliklerin yanında çamaşır makinesi sıkma sesi ve yıkama sesi de seçim yaparken göz önünde bulundurulur.

En sesli çalışan elektronik eşyalardan biri olan çamaşır makineleri, çıkardıkları gürültü ile size ve komşularınıza rahatsızlık verebilir. Birçok kişi bu sebeple akşam saatlerinde çamaşır yıkamaktan kaçınmak zorunda kalır. Özellikle hafta içi yoğun çalışanlar için çamaşırlar akşam yıkamak istemedikleri için hafta sonuna kadar birikir de birikir. Gün içerisinde rahatsız edici çamaşır makinesi sesi olmadan çamaşırlarınızı yıkamak istiyorsanız düşük desibel (dB) değeri olan çamaşır makinelerini tercih etmeniz gerekir. Elektronik ürünleri satın almadan önce yıkama ve sıkma aşamalarında çıkarılan ses seviyelerini inceleyebilir, seçiminizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Ses Seviyesi Kaç Olmalı?

Çamaşır makineleri ağırlıklı olarak sıkma esnasında yüksek ses çıkarırlar. Çamaşırları mümkün olduğunca durulama suyundan arındırarak yıkama işlemini tamamlayan makineler, maksimum performans sarf ederken bu ses kimi makinelerde evin tüm odalarından duyulacak şiddete gelir. Çamaşır makinesi ses seviyesi yıkama esnasında 50-60 dB arası, sıkma esnasında ise 70-80 dB arasında olduğu müddetçe daha rahat bir kullanım sağlanabilir. Eğer çamaşır makineniz sıkma esnasında standart sesin üzerine bir de sallanarak ekstra ses çıkarıyorsa bu ayaklarının sabitlenmediğini gösterir. Makine ayaklarını sabitleyerek bu ses seviyesini normale çekebilirsiniz.

sessiz çalışan çamaşır makineleri

Birçok marka sessiz çalışan çamaşır makineleri ile sizlere daha rahat bir kullanım imkanı sunar. Sessiz çalışma özelliklerinin yanında birbirlerinden farklı yıkama fonksiyonları ve sıkma devirleri bulunan çamaşır makineleri, kullandığınız yıkama moduna göre daha yüksek veya daha düşük ses çıkarabilir. Yüksek devirde çalışan bir yıkama modunda işitilen ses, düşük devirli yıkama modunda işitilen sesten daha zayıf olacaktır.

Sessiz Çalışan Çamaşır Makinesi Modelleri

Bosch WGA141X0TR Çamaşır Makinesi

A+++ enerji sınıfına ait olan ürün maksimum 1000 sıkma devrine çıkıyor ve 9 kg çamaşırı aynı anda yıkamanıza imkan sağlıyor.

Yıkama ses seviyesi: 51 dB
Sıkma ses seviyesi: 74 dB

Samsung WW90J5355FW Çamaşır Makinesi

Diğer A+++ çamaşır makineleri gibi %10 enerji tasarrufu sağlayan ürün 9 kg kapasitesi ile 1200 sıkma devri ile çalışıyor.

Yıkama ses seviyesi: 62 dB
Sıkma ses seviyesi: 76 dB

sessiz çalışan çamaşır makineleri

Altus AL 10120 D Çamaşır Makinesi

10 kg yıkama kapasitesi ile yorgan, battaniye gibi ağır materyalleri de yıkayabilmenize imkan sağlayan ürün A+++ enerji sınıfına ait ve 1200 devir ile çamaşır yıkıyor. Aynı zamanda ayarlı çalıştırma zamanlayıcısı ile makinenizin çalışması için önceden komut verebiliyorsunuz.

Yıkama ses seviyesi: 54 dB
Sıkma ses seviyesi: 72 dB

Profilo CMJ10180TR Çamaşır Makinesi

Dijital kontrol paneli ve 15 farklı programda çamaşır yıkayabilen cihazın 8 kg yıkama kapasitesi bulunuyor. A+++ enerji sınıfına dahil olan cihaz aynı zamanda IQdrive motor ile sessiz yıkama performansı sağlıyor.

Yıkama ses seviyesi: 52 dB
Sıkma ses seviyesi: 72 dB

Lg FH6G1BCHK6N Çamaşır Yıkama ve Kurutma Makinesi

12 kg yıkama kapasitesi ve 8 kg kurutma kapasitesi ile bir elektronik cihazdan çamaşıra dair bütün beklentilerinizi karşılayan çamaşır makinesi A sınıfı enerji grubuna dahil.

Yıkama ses seviyesi: 54 dB
Sıkma ses seviyesi: 75 dB

Beko BK 10122 D Çamaşır Makinesi

A+++ enerji sınıfına ait olan çamaşır makinesi maksimum 1200 sıkma devrine çıkıyor ve 10 kg çamaşır yıkama kapasitesi sağlıyor. Hızlı yıkama, anti alerjik yıkama, hassas yıkama gibi çeşitli fonksiyonları bulunan makine 15 farklı program ile çamaşır yıkamanıza imkan sağlıyor.

Yıkama ses seviyesi: 54 dB
Sıkma ses seviyesi: 72 dB

Samsung WW90K44305W Çamaşır Makinesi

A+++ enerji ailesinden olan çamaşır makinesi enerji tasarrufu sağlamanın yanında yıllık ortalama 9400 litre su tüketiyor. 9 kg yıkama hacmine sahip olan makine 1400 devire kadar sıkma devrine çıkabiliyor.

Yıkama ses seviyesi: 53 dB
Sıkma ses seviyesi: 74 dB

Samsung WD10N644R2W/AH Çamaşır Yıkama ve Kurutma Makinesi

Hem yıkama hem de kurutma fonksiyonuna sahip cihazlardan olan bu çamaşır makinesi ile 10 kilograma kadar çamaşır yıkayabilir ve 6 kilograma kadar çamaşır kurutabilirsiniz.

Yıkama ses seviyesi: 49 dB
Sıkma ses seviyesi: 73 dB

Siemens WN54A2X0TR Çamaşır Yıkama ve Kurutma Makinesi

10 kg çamaşır yıkama ve 6 kg çamaşır kurutma kapasitesine sahip bu cihaz ile yerden tasarruf edebilirsiniz. Sessiz çalışan makine aynı zamanda A enerji sınıfına mensup.

Yıkama ses seviyesi: 51 dB
Sıkma ses seviyesi: 75 dB

Çeşitli özelliklerini derlediğimiz bu makineleri inceleyebilir, yeni ve sessiz bir çamaşır makinesi ile dilediğiniz her an gürültü yapma korkusu olmadan çamaşır yıkayabilirsiniz.

Çeşitli markalara ait yüzlerce çamaşır makinesi modeli için ÇiçekSepeti‘ni ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir