En yetenekli video player: GomPlayer

Gomplayer
GomPlayer‘ın genelde DivX‘cilerin gözdesi olmasının bir çok sebebi var; GomPlayer Flash video formatı olan .flv (ki özellikle tercih etme sebeplerimdendir) dahil aklınıza gelebilecek hemen her türlü video uzantısını oynatabilen, bilinen tüm codec’leri destekleyen, on parmağında on marifet ücretsiz bir video player. Bu programı bilgisayarınıza yükledikten bir süre sonra standart Windows Media Player’ın arayüzünün neye benzediğini bile hatırlamayacaksınız.

Ben şahsen GomPlayer ile tanışmadan önce bilgisayarımda varsayılan olarak K-Lite Codec Pack ile birlikte gelen Media Player Classic‘i kullanıyordum, bu programı açılma hızı, kullanım kolaylığı ve özellikle gelişmiş altyazı işlemleri için tercih ediyordum fakat bazen filmi oynatırken (sadece benim bilgisayarım da mı oluşuyordu bilemiyorum) “Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti” gibi başka hiç bir programda rastlamadığım tiksinç bir hata ile kasılıyordu, e bu da hem film zevkinin içine ediyor hem de beni çileden çıkarıyordu.

GomPlayer‘ın her haliyle “jilet gibi” bir oynatıcı olduğunu söyleyebilirim. Benim kullanım alışkanlığı açısından hoşuma gitmeyen tek yanı, bazı video formatlarında video simgesi için küçük resim (thumb) yerine komik bir ayak resmi ikonu gösteriyor oluşu.

Program kullanımı ile ilgili temel teknik bilgilere (İngilizce) şu adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.gomlab.com/eng/GMP_Howtouse_5_01.html

Programın güncel sürümünü aşağıdaki adresten indirebilirsiniz:
http://www.gomlab.com/eng/GMP_download.html

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Gökhan dedi ki:

  km player ı da test etmenizi şiddetle tavsiye ederim :) göreceksiniz ki gom da hikaye :))

 2. Gökhan dedi ki:

  ya bu arada sitenizi 1-2 saat önce keşfettim, çok güzel ve farklı bi site olmuş açıkçası,, taklit sitelerin sıkıcılığından uzak olmuş ellerinize sağlık, umarım çeşitlilik ve paylaşımlarınız kısa sürede artış gösterir :)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Güzel düşüncelerin için teşekkürler Gökhan. Şu sıralar eldeki işlerin yoğunluğundan ötürü siteye pek zaman ayıramasakta zamanla güzel şeyler olacak İnşallah :)

 4. Gökhan dedi ki:

  inşallah caner, başarılar ;)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.