Enerji bakanlığından dünyanın en pahalı benzinine alternatif çözüm


Enerji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre dünyanın en pahalı benzinine alternatif çözümler yolda. Bakanlık sözcüsünün “bundan kelli” ifadesiyle başlayan açıklamasına göre dünyanın en küçük ülkesi Nauru‘dan ülkemize hibe edilen 12 adet AT-3000 model araç 2014 son çeyreğinde pilot bölge olarak belirlenen İstanbul’da kullanılmaya başlanacak.

Nauru devlet başkanının ülkemizi ziyareti sırasında benzin fiyatlarını öğrenince Türkçe bilmemesine rağmen ellerini iki yana açıp “el vicdan” dediği ve ülkesine döndükten kısa bir süre sonra “gücümüz ancak buna yetti” notu iliştirilmiş 12 adet AT-3000 model araç gönderdiği belirtildi.

El yapımı araçların kabulü sırasında bakanın neşeli tavırları dikkat çekti. “Benzin hiçbir şeydir, beygir her şey!” ifadeleriyle sözlerine başlayan bakan, “Adamlar yüksek teknoloji kullanmışlar, bu teknolojiyi ters mühendislikle çözüp araçların seri üretimine geçmeyi düşünüyoruz. Şimdilik sadece aracın ön tarafına bir at bağlandığını biliyoruz. Programda bir aksama olmazsa 2024 yılına kadar tüm Türkiye kendi imalatımız olan AT-3000 araçlarını kullanıyor olacak.” dedi.

Konuşmasına “zaten at binmek ata sporumuzdur, eyi oldu eyi…” ifadeleriyle devam eden bakan, gazetecilerin dünyanın en pahalı benzinine alternatif çözüm olarak düşünülen araçların nasıl bir fiyatla piyasaya sürüleceği sorularını ise yanıtsız bıraktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

2 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir