Erkekler 2017 yılında ortalama 6 çift çorap satın aldı

Alışveriş yapmaya zaman bulamayan ve bundan hoşlanmayan erkeklere Türkiye’de ilk defa abonelik modeliyle iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatif gönderim hizmeti sunan Erkekpaketi.com verilerine göre, erkekler 2017’de en çok sırasıyla boxer, prezervatif ve çorap alışverişi yaptı.

Erkekler İçin Fiyat Önemli Değil, Kadınlar Detaycı

Çoğu erkeğin angarya gördüğü ve alışveriş yapmaktan hoşlanmadığı iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatifi müşterilerine ayda bir, iki ayda bir ve üç ayda bir seçenekleriyle düzenli olarak gönderen Erkekpaketi.com, zamanını bu tarz alışverişle geçirmek istemeyen ve hatta bundan hiç hoşlanmayan erkekler ile bu alışverişle uğraşmak zorunda kalan kadınlar için hizmet sunuyor.

60 bin kayıtlı müşterisi bulunan Erkekpaketi.com, 2012 yılından beri erkek dikeyinde hizmet veriyor. Erkekpaketi.com kurucusu Ersin Mete Ertürk’ün paylaştığı güncel bilgilere göre 2017 yılında en çok %34 ile boxer-slip alışverişi yapıldı. Bunu %25 ile V Yaka Fanila, %22 ile prezervatif ve %19 ile çorap izledi. Üyelerinin zaman kaybını önlemek ve hızlıca seçim yapabilmelerini sağlamak için, kişilerin karakterlerine göre oluşturulan paketlerde en çok ilgi görenlerde ise ilk sırada %29 ile “Maço Paket” yer alırken %27 ile “+18 Paketi”ni %24 ile “CEO Paketi” ve %20 ile “Acil Durum Paketi” izledi. Kişiye özel paketlerde en çok satılanlarda ise ilk sırada “Havalı Adam Paketi” yer alıyor. Sonrasında sırasıyla %28 ile “Prezervatifini Keşfet Paketi” %25 ile “Acil Durum Paketi” ve %15 ile “Gizemli Paket” geldi.

Sitenin paylaştığı verilere göre erkekler, bu tarz ihtiyaçları için online alışveriş yaparken en çok “Zaman bulamama sorunu”’nun çözülmesinden memnun. Bunu, “Bakımsız ve eskimiş çamaşır ve çorap” ile “Kadının aldığına muhtaç kalma” sorunlarının geride kalması takip ediyor. Sitenin müşteri profilinin %30’unu oluşturan kadınlar ise ilk sırada %52 ile eşi için alışveriş yaptı. Bunu %29 ile sevgilisi için, %15 ile babası ve %14 ile çocuğu için alışveriş yapan kadınlar izledi.

Online’da genel alışveriş alışkanlıklarına bakıldığında erkeklerin, kadınlar kadar detaycı olmadığına ve çok fazla araştırma yapmadığına değinen Ertürk, “Erkekler sadece ihtiyacı olan şeyleri alıyorlar. Fazla vakit harcamıyorlar. Fiyat ikinci planda kalıyor. Onlar için önemli olan ihtiyacını hemen karşılayıp bu işi sonlandırmak. Erkekler ihtiyacı olduğunda seçip, alıp çıkıyor, fiyatı çok dert etmiyor. Kadınlar ise tam tersi. Çok geziyor, araştırıyor, yorumları okuyor, kampanyaları takip ediyor” dedi.

2017’de Erkekler 6 Çift Çorap Satın Aldı

Ortalama bir erkeğin 2017 yılında aldığı yeni çorap sayısının 6 çift, boxer veya slip adetinin ise 10 olduğunu söyleyen Ertürk, “Avrupa’da durum bize kıyasla daha yüksek. Aynı dönem baz alındığında Avrupa’da bir erkek yılda ortalama 22 çift yeni çorap ve 15 adet boxer veya slip satın aldı. Geçtiğimiz yıl bu rakamlar bizde daha aşağılardaydı. Bizim gibi online tarafta erkeklere bu tarz hizmet veren firmalar çoğaldığında tüketim rakamları da artacaktır” şeklinde ifade etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir