Esenyurt ev sahibi olmak isteyenlerin ilgi odağında

Ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Esenyurt’ta satılık daire sahibi olmak istiyorsanız bölgedeki konut fiyatlarını yakından takip etmelisiniz.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Esenyurt, son yılların dikkat çeken bölgeleri arasında yer alıyor.  Önceleri Büyükçekmece’nin semtlerinden biri olan Esenyurt, 2008 yılında ilçe olmasıyla beraber gelişmeye başladı. Şimdilerde gelişmekte olan bölgeler arasında yer alan Esenyurt’un doğu kısmında Küçükçekmece Gölü, batı kısmında Büyükçekmece, güney tarafında ise e-5 karayolu ve Firüzköy var.  Emlak sektöründe son yıllarda yıldızı parlayan Esenyurt, İstanbul’un metrekare fiyatı en düşük ilçesi. Peki, konut sahibi olmak isteyenlerin ilgi odağında olan Esenyurt’ta satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Esenyurt konut piyasasına dair önemli bilgiler….

Esenyurt satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre; yatırım amaçlı projelerin hızla arttığı Esenyurt’ta 100 metrekarelik satılık daire fiyatı ortalama 192 bin 910 TL olurken, kiralık bir dairenin satış fiyatı ise 1.032 TL olarak belirtiliyor. Esenyurt satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için; 144 bin 683 TL, 241 bin 138 TL arasında değişiklik gösteriyor. Esenyurt’ta konut metrekare fiyatı da 1.929 TL’den başlıyor.

Bölgede konut projeleri artıyor!

Esenyurt satılık evler ve kiralık dairelerin fazla olduğu ilçelerden. Bölgede hemen hemen her bütçeye uygun konut bulmak mümkün. Ayrıca artış gösteren markalı konut projeleri Esenyurt’a olan ilgiyi artırıyor. Özellikle konut projelerinde basketbol sahası, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, spor salonları ve toplantı salonları gibi sosyal donatılara yer verilmesi ev sahibi olmak isteyenlerin satın alma kararını yakından etkiliyor.  Esenyurt’ta konut projelerinde daire fiyatları 170 bin TL ile 1 milyon arasında değişiklik gösteriyor.

Esenyurt’ta kiralık daire fiyatları 771 TL’den başlıyor!

Esenyurt ilçesi lokasyon olarak üniversitelere yakın olması nedeniyle gayrimenkul yatırımcıların yakından ilgilendiği bölgelerin başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Esenyurt kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için; minimum 774 TL, maksimum 1.290 TL arasında değişiyor. Esenyurt’ta kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 16 yıl olarak hesaplanıyor.

Esenyurt ulaşım projeleriyle adından söz ettiriyor!

Yaklaşık 795 bin nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Esenyurt ulaşım projeleriyle adından söz ettiriyor. 2019 yılında tamamlanması planlanan Mahmutbey – Bahçeşehir- Esenyurt Metro Hattı’nın bölgeye olan talebi daha da artırması bekleniyor. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız her bütçeye uygun Esenyurt satılık daireler için tıklayın

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir