Esnek ve dokunmatik destekli bir jQuery slider eklentisi: Slick Carousel

Projelerimde jQuery slider eklentisine ihtiyaç duyduğumda genellikle her daim severek kullandığım ve son derece esnek bulduğum Owl Slider‘ı tercih ediyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine inceleme fırsatı bulduğum Slick Carousel ise, özellikle infinite scroll (sonsuz döngü) özelliği ile daha da bir hoşuma gitti diyebilirim. Klavye ve mouse desteğinin yanında yine responsive kullanıma imkan vermesi, ortadaki öğeye odaklanma özelliğinin bulunması, dahası dokunmatik etkileşime Owl’a kıyasla çok daha doğal tepki göstermesi şahsen bundan sonraki çalışmalarımda ilk tercihim olması için yeterli.

The last carousel you’ll ever need” sloganından da anlaşılabileceği üzere adamlar developerın bir slider uygulamasından bekleyebileceği hemen her türlü özelliği düşünmüşler ve uygulamışlar. Bizlere de severek, şen olarak kullanmak ve kullandırtmak düşüyor. Eklenti ve dökümantasyon sayfasının biraz daha profesyonel hazırlanmış olmasını tercih ederdim ama Hatice’ye değil neticeye bakmak lazım tabi.

Demo & Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Mehmet T. dedi ki:

  Güzel bir uygulama ancak localde normal html olarak çalışmıyor. Bir sıkıntı var. Tüm tarayıcılarda ve bir kaç bilgisayarda denedim olmadı. Sizde de aynı çalışmama sorunu varmıdır.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Bende çalışıyor, herhangi bir sorun göremedim açıkcası: http://prntscr.com/3nj1ef

   Ancak yapımcı amcamız örnek sayfasına Analytics kodları eklemiş ve bazı harici kütüphaneleri cdnlerden çekiyor. Analytics kodlarını silip, harici kütüphaneleri de locale indirip deneyebilir misin, bunlarla alakalı olabilir.

 2. Ahmet dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler. Ancak, bir türlü çalıştıramadım. Rica etsem autoplay olanı için yardımcı olur musunuz?

 3. Mehmet dedi ki:

  Ben dediğiniz gibi locale indirip denedim ama yine çalışmadı siz çalıştırmış olduğunuz örneği paylaşsanız daha makbule geçicek

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir