“Eurovision’a katılmıyoruz” diye İslam’a saldıracak kadar sığır olmak

twitter-eurovision
Bilenler biliyor bilmeyenler için tekrar edecek olursak; TRT 2013 yılında Eurovision şarkı yarışmasına katılmama kararı aldığını açıkladı. Gerekçe olarak da yarışmadaki demirbaş ülkelerin kayırıldığı, haksız sonuçlar doğuran bir oylama sistemine geçilmiş olmasını gösterdi:

2011 yılından itibaren izleyici oylarının etkisi %50?ye indirilmiştir. (%50 izleyici, %50 jüri)

Bu kararın alınmasında EBU?nun ayrıcalıklı üyesi 5 ülkenin (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya) son yıllarda elde ettiği başarısız sonuçların etkili olduğu değerlendirilmektedir.

Nitekim ayrıcalıklı bu 5 ülke (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya) yarı final elemelerine katılmadan doğrudan finalde yarışmaktadır.

Bu durumun haksızlığını her fırsatta belirttik.
Kaynak

Ben bu tabloya baktığım zaman yıllardır hepimizin alenen bildiği bir konuya tepki gösterildiğini, tepki gösterilecek kadar cesur bir adım atıldığını görüyorum. Yurovizyon’un adil bir şarkı yarışması olmadığını, komşuların, aralarında çıkar ilişkisi olan ülkelerin birbirini kayırdığı, amacından sapmış bir oluşum olduğunu görmek için profesör zekasına sahip olmaya gerek yok. Körlerin sağırların yıllardır birbirini ağırladığı bu arenaya “Bakın biz de en az sizin kadar gavuruz” diye yaranmaya çalışarak İngilizce şarkı söylediğimiz (ve finalinde hangi amaca hizmet ettiği tartışılır bir kareografi sergilediğimiz) güne kadar da kimse bizi iplemiyordu. Aksini iddia eden benim nezdimde gerizekalıdır, açık.

Şimdi bazı sığırlar çıkmışlar bu yurovizyondan çekilme kararını bahane ederek (bilinçsizce veya kasten) İslam’a saldırmaya çalışıyorlar. Tabi, AKP zaten İslam’ın yeryüzündeki temsilcisi, tüm inananların da sözcüsü olduğu için direkt veya dolaylı olarak yaptığı her şey İslam’a mal edilebilir. O şeyin yanlışlığını veya doğruluğunu tartışmaya da lüzum yok. Cümlede AKP geçiyorsa söz konusu eylemin sonu muhakkak İslam’a dayanıyordur ve İslam çağdaşlığın, medeniyetin, ilericiliğin düşmanıdır, mantık bu.

İslam kere, doğu kere, medeniyet kere başınıza taş düşsün, yiyin de sıçamayın beyinsiz sığırlar.

Kim demiş Avrupa insanı medeni? Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

Mehmet Akif Ersoy

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

35 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir