“Eurovision’a katılmıyoruz” diye İslam’a saldıracak kadar sığır olmak

twitter-eurovision
Bilenler biliyor bilmeyenler için tekrar edecek olursak; TRT 2013 yılında Eurovision şarkı yarışmasına katılmama kararı aldığını açıkladı. Gerekçe olarak da yarışmadaki demirbaş ülkelerin kayırıldığı, haksız sonuçlar doğuran bir oylama sistemine geçilmiş olmasını gösterdi:

2011 yılından itibaren izleyici oylarının etkisi %50?ye indirilmiştir. (%50 izleyici, %50 jüri)

Bu kararın alınmasında EBU?nun ayrıcalıklı üyesi 5 ülkenin (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya) son yıllarda elde ettiği başarısız sonuçların etkili olduğu değerlendirilmektedir.

Nitekim ayrıcalıklı bu 5 ülke (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya) yarı final elemelerine katılmadan doğrudan finalde yarışmaktadır.

Bu durumun haksızlığını her fırsatta belirttik.
Kaynak

Ben bu tabloya baktığım zaman yıllardır hepimizin alenen bildiği bir konuya tepki gösterildiğini, tepki gösterilecek kadar cesur bir adım atıldığını görüyorum. Yurovizyon’un adil bir şarkı yarışması olmadığını, komşuların, aralarında çıkar ilişkisi olan ülkelerin birbirini kayırdığı, amacından sapmış bir oluşum olduğunu görmek için profesör zekasına sahip olmaya gerek yok. Körlerin sağırların yıllardır birbirini ağırladığı bu arenaya “Bakın biz de en az sizin kadar gavuruz” diye yaranmaya çalışarak İngilizce şarkı söylediğimiz (ve finalinde hangi amaca hizmet ettiği tartışılır bir kareografi sergilediğimiz) güne kadar da kimse bizi iplemiyordu. Aksini iddia eden benim nezdimde gerizekalıdır, açık.

Şimdi bazı sığırlar çıkmışlar bu yurovizyondan çekilme kararını bahane ederek (bilinçsizce veya kasten) İslam’a saldırmaya çalışıyorlar. Tabi, AKP zaten İslam’ın yeryüzündeki temsilcisi, tüm inananların da sözcüsü olduğu için direkt veya dolaylı olarak yaptığı her şey İslam’a mal edilebilir. O şeyin yanlışlığını veya doğruluğunu tartışmaya da lüzum yok. Cümlede AKP geçiyorsa söz konusu eylemin sonu muhakkak İslam’a dayanıyordur ve İslam çağdaşlığın, medeniyetin, ilericiliğin düşmanıdır, mantık bu.

İslam kere, doğu kere, medeniyet kere başınıza taş düşsün, yiyin de sıçamayın beyinsiz sığırlar.

Kim demiş Avrupa insanı medeni? Ne edep var ne hayâ çırılçıplak bedeni!
Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

Mehmet Akif Ersoy

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

35 Yorum

 1. hasbaly dedi ki:

  Ne güzel demiş Mehmet Akif yüzlerce kitap yazılır bu şiire.

 2. Hasan dedi ki:

  @Caner, bir aralar bende senin gibi bu tip insanları zaman zaman eleştirir, onlarla tartışmaya girer, onlara bak öyle değil aslında böyle diye anlatmak için baya mesai harcardım ama nafile. Bu tek tip zihniyetler neyin ürünü bilmiyorum ama bu adamları düzeltemezsin. Ne yaparsan yap, yanlışını istersen çarçaf çarşaf bilimsel belge ile gözüne sok sana vereceği cevap gene aynıdır. 

  Kendisi gibi düşünmeyeni eleştirsin kötülesin de bu nasıl ve ne sebeple olursa olsun önemli değil. 
  Fakat benim esas anlamadığım nokta bu deli saçması yorumları gerçekten büyük inançla yazıyor olabilmeleri. Bu ifadelerle, gerçekten ülkeyi kurtarıp refaha erdirdiğini sanıyor adamlar. Hele ki çoğu cümlelerinin altına, “Atam iyi ki emanetçin gençliğin bugün ki hallerini görmüyorsun” gibi laflar yazmıyorlar mı o kısma hastayım :D

  Hasılı, şahsi düşüncem, bu tip insanların bu gibi çıkışlarını çok dikkate almamak, tebessümle geçiştirmek en doğrusu. Aksi halde bu gibi söylemlerle ülkeyi kurtardığı zannına daha fazla kapılıyorlar. :D

 3. Mehmet dedi ki:

  Bu yorumlari yabancilar yazsa bi yere kadar anlarim. Ama yazanların Türk olduğunu düşünmek bile midemi bulandırıyor. Gelecekten 3 kuruşluk umudum vardı o da gitti. Yapılan bi yerde düşünülenin iğrençliği sığırlık boyutunun çok ötesinde.

 4. takoz dedi ki:

  hay eline sağlık

 5. nurkan dedi ki:

  eurovision nedir ya? şimdiye kadar bu kadar önemsemiz bile hataydı. facebook da patlayan şarkılar oradaki şarkılardan daha kaliteli. O yarışmayı bu kadar büyüten eminim sadece bizdik.

  Eurovisionu kaliteli bir müzik platformu yada kültürlel bir entegrasyon sağladığını düşünenler kesinlikle müzikten ve sanattan uzak kişilerdir.

  eurovision a canla başla katılan ülkeler; biz de varız biz buradayız bizi görün demek için katılıp, ingilizce şarkı söyleyerek ülkesinin ne kadar modern (!) ve bilgili (!) olduğunu kanıtlamak isteyen ezik ülkelerdir. ancak  bu ülkeler bu kadar saçma sapan bir yarışmadan sanat ve kültürel açıdan medet umar.

  Bu aslında ülkelerin değil bu kafada olan insanların ortak sorunudur. Kendi düşüncesinde olmayanları diinlemeden yobaz yaftası yapıştırıp, arapça harfleri görünce suratını ekşitir, götüm gibi bir franzısca kelimeye gülümseyecek kadar yobaz olurlar.

 6. Murat ALABACAK dedi ki:

  haksız da değiller bence, hani her şeyi bıraktım yani kötü ve iyi bir durum değerlendirmesi yapmadan durumun bu şekilde “araplar ile kardeşlik” yönüne kayması hoşuma gitmiyor.

  İslam konusunda yorum yapmıyorum, ama arapların kendi arasında kurduğu “en güzel kuran okuma” yarışmasına resmi elden katılırsak bir gün -kuran okuma yarışması ve islam ile ilgisi olduğundan değil- bilin ki ayvayı yemişiz, çünkü araplar yine bizi kontrolü altına almış demektir.

  Avrupa insanı medeni değil, medeni olan bizleriz. Ne doğusu ne batısı bi uzak dursunlar, batının zekasını doğunun petrolünü alsak? Niye doğunun zekasını alıp batının birliğine girmeye çalışıyoruz ki?

  Araplar İran’a o kadar gaz vermeye başladı ki adamlar uzay mekiği üretmeden kendileri uçacak marsa kadar.

  Şu araplardan hiç bir iyi anı hatırladığım yok, o derece nefret ediyorum. Hepsinden mi veya birey olarak mı? Hayır, ama beş-on arap bi araya gelince “aman çalışmayalım öyle bi çakallık yapalım ki karşılıksız onlar bize çalışsın” diye düşünüyorlar.

  Avrupa birliğine girme isteğimiz ile beraber şuanda böyle doğuya yönelen bir izlenim sürmüyoruz ama Eurovisiondan sonra Avrupa birliği üyelik talebimizi de çekersek, bu iş biter.

 7. Bilgehan dedi ki:

  yurovizyon bir bizim ülkemizde bu kadar ciddiye alınıyor sanırım. AKP’yi sevmiyor olabilirsin. Onladan alacak bir hesabın olabilir. Bu hesabı yurovizyon üzerinden de almak isteyebilirsin hatta ama işin ucunu İslam’a nasıl bağlıyorsun buna anlam veremedim. Sığ bir düşünce. Zaten başımıza ne geliyorsa, sağıyla, soluyla, “dincisiyle” (dinci, dindar veya mütedeyyinden ayrıdır) anti dincisiyle, özetle ülkece sığ düşüncelereden geliyor. Biz birbirimizi bu sığ sularda boğmaya çalışırken atı alan Üsküdar’ı geçiyor.

 8. alihan dedi ki:

  Desene Caner abi işsizler yine iş başında.Bu tür yorumları yapan kişiler hayattan bi beklentisi olmayan zaten bi işe de yaramayan dangalaklardır.Ki zaten eurovision denen yarışma da 1. olsak ne yazar? Bize şimdiye kadar ne yararı olmuştur?Böyle saçma yarışmalar yerine başka şeylere odaklanmalıyız diyecem de mantıksız olacak.Bizim ne işimiz olur mantıklı işlerle :)

 9. Beraat dedi ki:

  Çok doğru bir adım atmışız. Sığırlarla muhattap olmayada değmez..
  Sığıra samanı verir susturursun budur!

 10. Kakarotto dedi ki:

  Hadım edelim bunları, gelecek nesil kurtulsun.

 11. kralizasyon dedi ki:

  Çok haklısın abi!

  Ayrıca Mehmet Akif Ersoy’un da şiiri tüylerimi diken diken etti.

 12. Emir dedi ki:

  Ne kadar Serefsizler Çok nefret ediyorlarsa islamdan, Yurdu Derhal Terk Etsinler . Ve Çok Konuşmasın kafir köpekler .

 13. Fatih dedi ki:

  iblisin askerleri onlar caner… neye hizmet ettikleri apaçık ortada…

 14. Murat ALABACAK dedi ki:

  yorumum -7 almış nesini seviyoruz bu arapların hala çözemedim ya, bizim onlarla kardeş olmamazı gerektirecek ne var? avrupa’da müslüman bir devlet olsa daha etkili olmaz mı?
  din kardeşliğiyse bu nasıl kardeşlik arkadaş niye hep biz kendi payımızı onlara veriyoruz, küçük kardeş biz miyiz?

  Fatih:
  İblis olan ABD, onlar bizim gibiler sadece zamanın intikamını almak istiyorlar o kadar; ve sanırım kaçtığımıza göre bu psikolojik savaştan da çekildik

 15. Vigilante dedi ki:

  İslamı savunmak ne kadar normalse tersini savunmak da normaldir. O işe yaramaz demokrasiniz bunu emreder. Bu ülkede din adı altında yapılanlar örtbas edilip, lafda kalan yer yer hakarete varan çıkışların (savunma veya saldırıda hakaret kabul ettiğim bir şey değildir) üstüne gidiliyorsa yani bir nevi pratikteki aymazlık ve haksızlığa din tandanslı olmasından dolayı göz yumup laftakine saldırıyorsanız siz şampiyonsporlu bir yancısınızdır ve tarih sizin gibi örneklerle doludur. 

 16. Murat ALABACAK dedi ki:

  Vigilante’ye hak veriyorum, şey gibi bu sürekli deli olduğunuzu söyleyen kitaplar okuduğunuzda süper zeka çıkmanız imkansızdır.

  Doğumdan ölüme dek sürekli bize islam anlatıldı ve hiç kimse hiç bir zaman incil veya tevrat okumaya kalkışmadı.

  İnanç meselesinde doğruluk/yanlışlık yoktur. Benim için İslam doğru dindir, fakat İslamın doğru din olmadığını söyleyenlere “yok efenim bak bu zaman böyle olmuş kuranda böyle yazıyormuş” cinsinden ikna edici sözler kullanmam.

  Prensibimde “dinin bireysel” olduğunu savunur, bu cemaat işlerine de karşı çıkarım. 

 17. berkan dedi ki:

  Her şey iyi güzel yazmışsın da, yazında İslam kelimesiyle aynı cümlelerinde küfürler seni de en az o düşüncesizce davranan kişilerden farksız yapmıyor.

 18. Fatih dedi ki:

  @ Murat ALABACAK evet ABD de iblis hatta iblisin başıdır. İnsanlığa özendirdiği şeyler yüzünden her kesimden halk ta iblisin askeri durumundadır.

  “O (Şeytan) ve tayfası, sizin onları görmediğiniz yerden sizi görürler. Biz şeytanları inanmayanların velileri yaptık.” (A”râf, 27)

  Şeytanların günahlar ve zulümler konusunda insan üzerindeki bu tür veliliği, meleklerin ibadetler ve iyilikler konusunda onun üzerindeki veliliğine benzer. Şu ayette buyrulduğu gibi: “Hiç kuşkusuz, “Rabbimiz Allah”tır” deyip, sonra (bu inanç üzere) dosdoğru hareket edenlerin üzerine melekler iner; “Korkmayın, üzülmeyin ve size vadedilen cennetle sevinin. Biz, dünya hayatında… sizin velileriniziz…” derler.” (Fussilet, 31) Bunların ötesinde de her şeyi kuşatmış olan Allah vardır. Asıl veli de O”dur, O”ndan başka veli yoktur. Şu ayette buyrulduğu gibi: “Sizin Allah dışında bir veliniz, bir şefaatçiniz yoktur.” (Secde, 4)
   Bu durum, İblis”in şu ayette sözünü ettiği “ihtinak (gem vurma, dizginleme)” olayıdır: “(İblis) dedi ki: “Benden üstün tuttuğun şu canlıyı görüyor musun? Eğer kıyamet gününe kadar beni yaşatırsan, pek azı dışında onun soyuna gem vuracağım.” (Allah) dedi ki: “Git! Onun soyundan kim sana uyarsa, yeterli cezanız cehennemdir. Onlardan gücün yettiği kimseleri sesinle yerlerinden oynat, atlılarını ve piyadelerini nara attırarak üzerlerine çullandır, mallarına ve evlâtlarına ortak ol ve onlara (çeşitli) vaatlerde bulun.” Şeytan onlara aldatmacadan başka vaatte bulunmaz.” (İsrâ, 64)
  Yani insanlara gem vuracağım ve binek hayvanını dizginleyen bir süvari gibi onlara musallat olacağım. Böylece onlar emirlerime itaat edecekler, isyan etmeden ve karşı koymadan kendilerine işaret ettiğim tarafa yöneleceklerdir.

 19. Muhammet dedi ki:

  Elbette islam’ı savunmak kadar karşı çıkmakta o kadar normal olabilir ancak bunu yaparken alakasız şeyleri öne sürerek saçmalamak karşı çıkmak değil sadece saçmalamaktır bence. Bana kalırsa amacımız bu (insanları) adam etmek yerine, yenilerinin yetişmesine engel olmak olmalıdır.

 20. Caner Öncel dedi ki:

  1- Araplardan hiç bahsetmedim, İslam Arapların dini değildir tüm insanlık için inmiştir ki bunun konumuzla hiçbir alakası yok.

  2- Ben İslam’ın yılmaz savunucusu değilim, birilerini karşıma alıp onu tartışmak benim haddime değil çünkü hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğumu düşünmüyorum. Bu yazımda da İslam’ı savunmadım, İslam hakkında kasıtlı veya kasıtsız olumsuz yorum yapan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kötü niyetli insanlardan “sığırlar” olarak bahsettim.

  3- Küfür etmedim olanı söyledim, bir insan gerizekalıysa ona gerizekalı derim, sığırsa sığır. Bunları küfür değil birer kavram olarak kullandım.

  @Vigilante Algıda seçicilikten vazgeçtiğin gün bazı şeyleri objektif olarak tartışabiliriz.

 21. Şüpheli dedi ki:

  Ağzına sağlık çok güzel bir yazı daha…

 22. ahmettatar dedi ki:

  Bu tür aykırı yersiz çıkışlar bizim ülkemizde her zaman her konuda karşımıza çıkıyor.. Durum şundan ibaret mahalle baskısı diye birşey vardı bir ara herkesin dilinde.. İşte bu herşeyde islam karşıtı çıkışlar yapanların korkusu o terim yani mahalle baskısı.. Bugüne dek alıştıkları, rahat kimsenin kimseye karışmadığı toplum düzeninin bozulmasından korkanların.. Özgürlüğü fikirde, düşüncede değil de sokaktaki hal ve hareketlerin sınırlanmamasında arayanların… Alabildiğine şuursuz, fütursuz davranışların hal ve hareketlerin bile asla ahlaksızca sayılmadığı bir toplumda yaşamanın verdiği rahatlığa alışanların.. Tüm bunları kaybedeceği etrafın baskısı yüzünden rahatça davranamayacakları zorla başka bir hayat tarzına itilecekleri korkusundan kaynaklanıyor.. Ne yazık ki ahlaksızlığı normalize eden özgürlük diye tanımlayan herkes sol kesimde yoğunlaşmış.. Sol düşünceye sahip herkes ahlaksız değil ama ahlaksızlığı normal karşılayan, özgürlük olarak gören herkes sol düşünceye tabii durumda ne yazık ki.. Tüm bu yersiz çıkışların ve sonrasında yaşanan polemiklerin sebebi hep bu adamların sol görüşlü olduklarını düşünmemizden kaynaklanıyor.. Oysa onlar ne sağcı ne solcu bildiğin evrimini tamamlayamamış tek hücreli yaratıklar.. Biz onları sol görüşlü insanların arasında gördüğümüzden mütevellit sol görüşlü insanları da onlar gibi zannediyor kafalarının çalışmadıklarını düşünüyoruz farketmeden.. Oysa sol görüşe sahip insanlar içinde de ülkemizi güçlü görmek isteyen bunun için yaratıcı fikirleri olan insanlar var… Keşke sol görüşlü insanların aralarında saklanan o tek hücreli yaratıkları ayırt edebilsek te insan olduğumuzu hatırlayıp ona göre davranabilsek birbirimize karşı.. ve dinleyebilsek birbirimizi..

 23. Hayalmeyal dedi ki:

  Zaman ve para kaybından başka hiçbir halta yaramayan bir yarışmaydı. Ülke tanıtımı diye bir geyik vardı yıllardır nasıl tanıtıma faydası oluyor hala çözebilmiş değilim.
  Yarışmaya katılmayacağımız duyar duymaz şöyle bir twit atmıştım http://goo.gl/Yaxv8
  İşin kötü tarafı dinini yaşıyor ve savunuyorsan olmadığın halde AKPci diye yaftalanmak, sanki akpden önce dinimizi yaşayamıyorduk.

 24. Vigilante dedi ki:

    @caner, algıda seçiciliği kavram olarak bile bildiğine emin değilim. popüler bir literatürden beslenerek düşüncelerini açıklığa kavuşturduğunu zannedip kendini rahatlatabilirsin.
    Ben hayatımda hiçbir şeyi algımın koşullanmasına veya tesadüfüne bırakmadım. seni ve yazılarını takip ediyorum ve sen geçmişinden gelen muhafazakarlığı, modernizm ile ılımlaştırmış bir tatlı su liberalisin.
    Yazılarının çoğu gündemsel ve ani, yüzeysel etkilenmelerden oluşmakta, kısaca kendi havuzunun muhalifliğini yapıyorsun. Kanıksadığım bir şey değil. Herkesten aynı tepkimeyi beklemek, maddenin özüne hakarettir. Bu yüzden belli bir derinliğe ulaşmanı, okyanuslara açılmanı temenni ediyorum. Okyanuslara açıldığın gün belki karşılıklı bir şeyler içip tartışabiliriz. İyi günler Vigilante.

 25. Fatih dedi ki:

  aramızda kendini scherlock sanan arkadaşlar olması ne güzel…

 26. Caner Öncel dedi ki:

  @Vigilante sen de sözünü ettiği kavramlardan habersiz “tatlı su liberallerini” takip etmekten, karakterlerini analiz ettiğini düşünmene neden olacak kadar zaman ayırmaktan hoşlandığına göre birbirimizden pek bir farkımız yok sanırım.

  Yazılarımın çoğunun gündemsel ve ani olması bu sitenin bir blog olmasıyla alakalı olabilir mi? Blog. Bu sitede atomu parçalamıyoruz, başbakana danışmanlık hizmeti vermiyor veya akademik bir dergide yayınlanmak üzere makaleler hazırlamıyoruz. Ben, toplumun bir ferdi olarak olaylara bakışımı, düşüncelerimi paylaşıyorum insanlar da olumlu veya olumsuz görüşlerini tıpkı senin gibi özgürce ifade ediyorlar.

  Fakat yine de beklentilerini yükselttiğini görmek güzel.

 27. Cem dedi ki:

  Buradaki esas dikkat edilmesi gereken mesele şu dandirik yarışma değil. Bir karar alınır desteklenir yada desteklenmez. Bu çok önemli değil. Önemli olan bence toplumda oluşan ve git gide derinleşen yarılma. Bu insanlar AKP’den  o kadar çok nefret ediyor ki içinde dini unsur geçen hemen her şeyden tiksinir duruma gelmişler. Sırf 4+4+4 sistemi ve zorunlu din eğitiminden çocuklarını kurtarmak için Türkiye’nin her tarafında okullar açmaya başlamışlar(BBOM). Üstelik bu olay bir siyasi gurubun ön ayak olmasıyla oluşmuş değil tamamen kendiliğinden gelişiyor. Ayrılmalar derinleştikçe yakın dönemde gidilen marketten yürünen sokağa kadar her şey ayrışacaktır. Bu ayrışmaların sonucunun kimsenin istemeyeceği yerlere gideceğini düşünüyorum. Şu anda hükümete karşı olan tepkiye yön verecek vasıfta herhangi bir grup yok. Ama bir gün böyle bir grup çıkarsa ve hükümet hala ben ne dersem o derse .  İşte o zaman çok kan dökülecektir. 

 28. Vigilante dedi ki:

   @ Caner, Gündemsel konularda sığ kalmanı blog yazmana bağlıyorsan, bu mazeretin kabul edilebilirliği, bluğ çağındayken normal olarak değerlendirilebilirdi. Kimse sana atomu parçala demiyor. Zaten öyle bir beklenti içine kendini sokup, konuyla bağlantısız ve yapamayacağın bir şeyi insanlığın veya kendinin üst sınırı olarak ortaya koyman ad-hominem’liğin güzel bir örneği olarak kitaplarda yerini alabilir.
   Neyse, her ne kadar toplumun bir ferdi olarak ben düşüncelerimi paylaşıyorumdan, kendine bir kalkan yapmaya kalksan da, yani en azından ben de aynı şeyi yaptığımı varsayıyorum ve bunu dile getirme gereği hissetmiyorum (“özgürce” lafı sakız oldu zaten). bu da senin açından güzel bir *totoloji kullanımı olarak ifşa edilebilir aslında. 

  *Totoloji (retorik), sözün gereksiz, herhangi bir ek bilgi içermeyen şekilde tekrar kullanımı. (vikipedi)

 29. Caner Öncel dedi ki:

  @Vigilante keşke bu yorumu hiç yazmasaydın da seni kültürlü biri olarak hatırlamaya devam etseydim. Artık “laf ebesi” olarak hatırlayacağım. İyi mi oldu şimdi? :)

 30. Bilgehan dedi ki:

  Dini istismar edenlerin siyasetini, yöntemlerini, söylemlerini ve eylemlerini her şekilde eleştirebilirsin. Ancak bir takım insanların dini istismar etmesi İslamın özünü değiştirmez. Bir insan dine karşı, hatta varlığını inkar etmesine rağmen Allah’a karşı düşman da olabilir. Ancak yanlış örneklerden yola çıkarak, neyi nereden bağladığı belli olmadan sadece eleştirmek veya kötülemek amacı gütmek saçmalamaya neden oluyor.

  Arkadaşlar İslam, Kuran’da okuyup ibret almayı emreder ve bir çok ayetinde doğrudan muhatabının idrakine hitab eder. Hal ve durum böyleyken İslamı, doğru veya yanlış yaşayan bir takım insanlara indirgeyip “bak şunlar, bunlar böyle böyle yapıyor” demek abesttir. İslam Kuran’dan ve Hz. Muhammed (s.a.v.)’den yani onun sünnetinden öğrenilir. Ve bunun araplaşmak veya arapçılıkla ilgisi yoktur.

 31. Vigilante dedi ki:

  @ caner, senin beni nasıl hatırlayacağın inan kale aldığım bir şey değil. konuya dair kelimelerin bitince karakter analizine yönelmen daha çok ilgimi çekti diyebilirim (: hadi sağlıcakla.

 32. ahmettatar dedi ki:

  Caner bu vigilante senden çok hoşlanan ama senin yüz vermediğin büyük ihtimalle de çirkin bir kız arkadaşımız sanıyorum.. Çenesinden belli..:) Kesin kız..:)) Üstüne fazla gitme boşver yani..:) Seni tanıyan tanıyor zaten muhattap olma perdesizle..:)

 33. remre dedi ki:

  caner ne kadar totorik bi adamsın yahu… :)))) Vigilante arkadaş (yani V for Vandetta) ne kadar çok farklı kelime kullanırsa o kadar bohem koktuğunu zannediyor anlaşılan.. bizim okulda da vardı bunlardan.. ha birde aklıma geldi, kesin bak “iklimler” filmini izlemiştir.. kesin bak! sende maili vardır, özelden mesaj falan at, kesin izlemiştir… kendisini toplum üzeri gören bir zihniyete kavuştuğumuz zaman arkadaşla beraber okyanuslarda buluşur, konuşur belkide koklaşırız.. :)

 34. Muhammet dedi ki:

  vay vay vay neler dönmüş ya :D bana “eurovision’a katılmıyoruz” dediklerinde, “iyi olmuş, boşuna masraf yapıyoruz” deyip geçmiştim :D

 35. bymfy dedi ki:

  Onu yazan ellerin dert görmesin. bu ülkede etiketlenmek icin islamcı olmak yeterli önceden darbeciler ve belirli görüşlerin yaptığı etiketi artık ancak twit te htt için yaparlar bunlar ulkenin tümöru özgürlün önünde duran moloz yığını. (islam bir kurum veya kuruluşa indirgenemez hangi hukumet olursa olsun)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.