Ev arkadaşımın ilk Android uygulaması: Hafıza Oyunu

Ev arkadaşım Bünyamin bir süre önce Android platformunda oyun geliştirme olayına merak saldı. Daha önce mobil uygulama geliştirme konusu ile ilgili herhangi bir tecrübesi bulunmamasına rağmen gerçekten çok kısa sayılabilecek bir sürede ilk oyununu tamamlayıp Google Play’de yayınlamayı başardı. Doğrusunu söylemek gerekirse başlarda biraz uğraştıktan sonra sıkılıp bırakacağını düşünüyordum, zira ben de bir dönem aynı meraka sahip olmuş ve fakat Java dilini son derece itici ve korkunç bulduğum için “Bununla uğraşılmaz hacı” deyip çabuk pes etmiştim. Bu açıdan çabasını ve ortaya çıkardığı ürünü gerçekten takdir ediyorum.

Hafıza Oyunu isimli uygulama esasen bir çoğunuzun bildiği simgeleri eşleştirme olayına dayalı, eğlenceli bir oyun. Çeşitli zorluk seviyeleri var ve elde ettiğiniz puanları dilerseniz online olarak paylaşabiliyor, diğer kullanıcılarla rekabet edebiliyorsunuz. Beta sürümlerini denerken bile “Dur lan şu ikisini de bulayım da öyle bırakayım/…” dediğimi hatırlıyorum, yani bağımlılık yapma potansiyelinin son derece yüksek olduğunu söyleyebilirim.

Görsel kısımlarda ve Bünno isimli sevimli maskotun diyaloglarında elimden geldiğince katkı sağlamaya çalıştığım oyunu Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Hatta “Şöyle bir özellik olaydı” veya “Şu şu hiç olmayaydı daha iyiydi” türü geribildirimlerinizi paylaşarak uygulamanın gelişimine katkı sağlayabilirseniz tadından yenmez.

Google Play

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

18 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir