Evcil hayvanlar için sihirli bir dokunuş

Ülkemizde evcil hayvanlarda ölüm oranının artış göstermesini, petcim ekibi olarak bilinçsizce hayvan sahiplenmeye bağlıyoruz. Bir canlıyı sahiplenmeden önce, onun ile ilgili ne kadar çok bilgiye sahip olunur ise, ölüm ve hastalık risklerinin bir o kadar düşük olacağına inanıyoruz.

EVCİL HAYVANLAR HAKKINDA BİLGİLEN!

Bu doğrultuda 2015 yılında yayın hayatına başlayan web sitemiz, evcil hayvan sahiplendirme ilanlarına yer verirken, aynı zamanda sahiplenme öncesi insanları hayvanlar hakkında bilinçlenmeye davet ediyoruz. Eski hayvan forumları bölümüne alternatif olarak, sitemizde yer alan “Sorular” bölümünde sizde bir hayvan sahiplenmeden önce besleyeceğiniz cinse özel sorular sorabilirsiniz. Sitemizin diğer kullanıcıları ve site yönetimi olarak sorularınızı cevaplamak ve sizlere bilgi temin etmek için her zaman hazırız!

TEMİZ İLAN SAYFALARINDA GEZİN

5 yıla yakın geçen zamanda toplamda 55.000 farklı evcil hayvan ilanı yayınlayan ilan sitesi olarak, diğer web sitelerin aksine yayına başladığımız günden bu yana mükerrer (spam, birden fazla aynı) ilan konusunda çok titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sisteme girilen her yeni ilanın onay aşamasında, ilan verenin geçmiş ilanları da kontrol ederek aynı ilanın listelerimizde birden fazla adette bulunması önleniyor. Bu şekilde her sayfamızda farklı ilanlar için yalnızca bir adet yer alabilir. Listelemelerde kullanıcıları rahatsız edecek ilan kirliliği ve her ilanda karşınıza aynı kişilerin çıkmasına önlem olarak yoğun çalışmalarımız ve kontrollerimiz devam etmektedir.

SEKTÖRDE EN DÜŞÜK OLUMSUZLUK RİSKİ

En önemlisi evcil hayvan sektöründe yüksek oranda yer alan dolandırıcılık olaylarını önleme konusunda çalışmalar yapmaktayız. Bu doğrultuda biz, her önüne gelen ilanı yayınlamayız. Her ilan yayına girmeden önce, hem sistem, hem de web site yöneticilerimiz tarafından kontrol edilir ve şüphe olan ilanlar elenir, bekletilir veya yayına alınmaz. Bu sayede diğer sitelere oranla kullanıcılar için daha güvenli hayvan sahiplenme ortamı sağlarız. Ancak bu konuda hiçbir garanti vermez ve kullanıcıları da web sitenin ilan sayfalarında yer alan ‘Kimseye ön ödeme, kaparo gibi’ sebepler ile para göndermemelerini, mümkün ise elden teslim alabilecekleri şehirlerden ilan bakmaları konusunda uyarırız. Bu konuda yakalamış olduğumuz başarı hakkında detaylı bilgiyi, sitemizin “hakkımızda” sayfasında yer alan istatistiklerden edinebilirsiniz.

KİMLER NE İLANI YAYINLAR?

Evcil hayvan ilanlarını kullanıcılarımız için en stabil şekilde yayınlamayı hedefler, en rahat şekilde kedi sahiplendirme veya köpek sahiplendirme ilanlarına rahatça göz atmanız veya ücretsiz ilan eklemeniz için çalışırız. Kuşlar, kemirgenler, sürüngen ya da akvaryum balıkları dâhil, tür fark etmeksizin hayvan ilanlarını ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz.
Üreticiler, Pet Shop’lar, hayvan barınakları veya evcil hayvan sahipleri, satılık ve ücretsiz evcil hayvan sahiplendirme ilanlarını gönül rahatlığı ile verebilirler.

Saygılarımızla petcim.com ekibi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir