Evsiz kaldım inanki dünyama gün doğmuyor


Bir süredir Kıristin Sütüvırt ile birlikte İzmit’in altını üstüne getiriyor, yana yakıla kiralık ev arıyoruz. Kendisi yeni hayali arkadaşım, ev ararken onu buldum, çok şeker. Tek problemi sadece bana görünüyor olması.

Aklınız varsa İzmit’te ev aramayın. Kayseri’de, ne bileyim Trabzon’da arayın ama İzmit’te aramayın. Şu son 1 haftadır memleketteki emlakçılardan da ev sahiplerinden de nefret ettim. Adamlar ilan sitelerine 400 yazıyorlar görüşmeye gidince ne oluyorsa oluyor fiyat 600’e çıkıyor, alayı yalancı bunların. Bir de benim bildiğim emlakçı evi kiralamak için kıçını yırtar, neticede havadan para kazanıyorlar. Hani “bu ay şu kadar kazanmazsam kurtarmaz” gibi bir olayları da yok, yani onlar için 100 TL’de kar, 1.000 TL’de kar. Buna rağmen sizin paranız para değilmiş gibi davranıyorlar, “o paraya ev değil kibrit kutusu bulaman goççum” gibi bir havalardalar.

Bir de evin camına “Kiralık” yazıp telefonlarınıza cevap vermeyen sığırlar var. Böyle en az 10 tanesine denk geldim. Adam evin camına kocaman kiralık yazmış, altına telefon numarası yazmış, arıyorsun açmıyor. Herhalde İzmit’te böyle bir eğlence anlayışı var anlamadım ki.

Size söylüyorum İzmit’teki emlakçılar ev sahipleri siz anlayın: Alayınızı yakarım ulan. Yarın işi gücü bırakıp bir kere daha geliyorum, eğer gırtlağına tükürdüğümün o evini gene bulamazsam ben yapacağımı biliyorum. Lan çok pis sinirlendim ya.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. nurettin dedi ki:

  Ev sahipleri işte böyle. oradakiler paraya iyice doymuş anlaşılan

 2. Mahmut Yaşar dedi ki:

  Allah kolaylık versin ev aramak kadar lanet birşey yok öğrenci milletine de vermezler bekar erkeğe de :)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Var ya İzmit’in köküne dinamit bağlayıp havaya uçuracam hepsini, o derece nefret doluyum.

 4. asie dedi ki:

  canerrrrr sana ev buldum :)))))) ucuz 300 tl depoziyo yok geniş 90 metre kare İZMİ (R)TT e nasıl ?

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir