F-16 savaş uçağı kokpitinden dünyaya bakmak

Bütün askerlere saygım sonsuzdur ancak savaş uçağı pilotlarına çocukluğumdan beri ayrı bir hayranlık, ayrı bir sempati beslemişimdir. Adamlar süperler yav, ara sıra Yutup’da Yunanistan uçaklarıyla bizimkilerin yaptığı it dalaşı görüntülerini izliyorum (ki bu videoları öyle ulu orta yerden izleyebiliyor olmam da ayrı bir ilginçlik tabi), normalde benim “Allaaaaah vuracak herif, yemin ediyorum vuracak! Hüseyiiin lan bonba at bi’şey yap!” diye çığırtkanlık yapacağım bir olayın ortasında, sanki kahvede çay içiyormuş gibi sakin ve karizmatik bir ses tonuyla “Kartal gözü 8 yönünden iks profiline kambovşın, ovır ovır” falan diyorlar, yeminle bitiyorum. Tabi adamlar bunun için eğitim alıyorlar ki zaten bildiğim kadarıyla ordu birimleri arasında yetiştirilmesi en masraflı olanları da savaş uçağı pilotları. Allah kendilerini başımızdan eksik etmesin.

Evet böyle bir hayranlık söz konusu ancak tutup bir F-16’ya biner misin derseniz “Huhoha!” derim. Zamanında bir anlık gazla bindiğim, şu 2. sınıf lunaparklarda bulunan balerina zımbırtısını bile bağıra çağıra durdurtup inmiş adamım ben. Kıçım yere yakın olacak benim, yüksekler, adrenalin arttıran olaylar kesinlikle bana göre değil. Bu nedenledir ki şu yukarıdaki videodaki sivil amcanın yaptığı şeyi asla ve katta yapmam, giderim İzmit fuar alanındaki yapay gölde pedallı tekne kiralar sakin sakin takılırım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. ce7in dedi ki:

  En büyük hayallerimden biri. Bir gün paranın gözüne vurursam sivil havacılık eğitimi almayı düşünüyorum. Hatta yasal olarak mümkünse (video’ya göre mümkün görünüyor) savaş jeti kullanmak hayallerimin nirvanası olur :)

 2. delileo dedi ki:

  “asla ve katta” değil de, “asla ve kat’a” olsa daha da güzel olabilir bence. Yani zaten güzel de, daha da güzel olur. Bence.

 3. Salih dedi ki:

  Link patlamış Caner’cim :)

 4. Kadir dedi ki:

  1.13. saniyede pilottan sinek çıkıyor :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir