Facebook film oluyor: “The Social Network”


Sonunda Facebook’un da filmi çekiliyor. “The Social Network” ismiyle çekilecek olan filmin ABD’de 1 Ekim tarihinde vizyona gireceği söyleniyor. Filmin sloganı da ilginç: “You don’t get to 500 million friends without making a few enemies (Bir kaç düşman edinmeden 500 milyon arkadaş kazanamazsın)“.

Slogandan da fikir alarak filmin ana temasının Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in bugünlere gelene kadar ne tür zorluklar çektiği olduğunu söyleyebiliriz. Bugün küçük ülkelerin prensleriyle yat gezilerine çıkan bir herifin mazisi pek ilgi çekici olmasa da, Facebook gibi bir oluşumun sahibi olmak için; beceri, para, şans ve ilahi yardım gibi etmenlerin hangi koşullarda bir araya gelmesi gerektiğini öğrenme fırsatını yakalayacağımız için mutluyum.

Film Columbia Pictures (Sony) etiketiyle çıkacakmış. Yönetmen koltuğunda The Curious Case of Benjamin Button, Fight Club gibi yapımların usta ismi David Fincher oturuyormuş. Ana karakter Mark Zuckerberg’i de Zombieland gibi filmlerin yarı-ünlü oyuncusu Jesse Eisenberg canlandıracakmış. Aslında ben şahsen Justin Timberlake’in bu iş için daha uygun olabileceğini düşündüm ve ufak bir araştırma yapınca bir çok kişinin de benimle aynı fikirde olduğunu gördüm, neyse yapımcıların bir bildiği vardır elbet.

Filmin yayınlanan ilk afişi öyle pek ilgi uyandırıcı bir şey olmasa da, yönetmene ve yapımcıya bakınca ortaya sağlam bir yapım çıkacağını düşündüğümü söyleyebilirim. Umarım hayal kırıklığı yaratan o can sıkıcı biyografilerden biri olmaz ve bizim gibi internet meraklılarına (eğer varsa) Facebook’un şimdiye kadar dile getirilmemiş varoluş sırlarından en azından bir kaç bukle sunar.

Tam o sırada Facebook’ta:

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. trigonomik dedi ki:

    Öncelikle blogundaki şu Çıkın Gidin Burdan ile en tepedeki logona bayıldım :D Filme gelince az önce duydum bu filmi. Facebook’un dünya devleri arasına girdiği bugünlerde izleyici toplayacaktır bu film..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.