Facebook hesabını açık unutan hırsız

aptal-hirsizŞu internet aleminde bugüne kadar rastladığım beyin hezimeti haberler sayesinde aslında mükemmel bir gereksiz bilgi hazinesi edindim, artık “insanın başına daha kötü ne gelebilir ki?” sorusuna verebileceğim milyarlarca abuk ve yaşanmış cevabım var.

Şaşkaloz hırsız (ABD/19 yaşında) girdiği evden bir takım değerli eşyaları çaldıktan sonra tam tüyecekken evin hanımının bilgisayarına gözü ilişiyor ve tahminen “hazır ortada kimse yokken feysime bi bakayım” gibi bir düşünceyle Facebook hesabına giriş yapıyor. Konu buraya kadar bile büyük bir gerizekalılık örneğiyken bizim oğlan bir de işini bitirdikten sonra hesabını açık bırakarak kıçını dönüp gidiyor.

Ben şahsen insanlık namına olayı “her profesyonel hırsız olay yerine imzasını bırakır” gibi bir biçimde yorumlamak isterdim fakat bu elemanın çalışma şekli(!) akıllarda daha çok anası tarafından “körolmayasıca!! sana kaç kere şu bardaklarını boklarını püsürlerini ortada bırakma dediiiim!” şeklinde azaranan bir profil canlandırıyor. O değil de bilgisayarı niye çalmadın ki maymun? Nihayetinde memleket gevuristan, adım başı wireless vardır…

“Peki yakalanıyor mu?” ?! Sormadın varsayıyorum…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Cemal dedi ki:

    kimbilir belkide sasirtmaca yapmak icin baskasinin hesabinida acik birakip gitmis olabilir :))

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Anam! Bak bu benim aklıma gelmemişti Cemalcim :D

  3. ahmettatar dedi ki:

    İyi de Cemal başkasının hesabına nasıl giriş yapmış ki..??

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir