Fast food reklamları bizi nasıl kandırıyor


Vakti zamanında bu olaya KFC’de isyan etmiştim. Ama öyle böyle değil, tepedeki reklam posterinde gösterdikleri menü ile önüme koydukları arasında dağlar kadar fark vardı. Resimdeki menüde tepsiden taşan, canlı canlı bir sürü ıvır zıvır varken bana tepsinin ortasında üç tane geberik tavuk mamülü verdiler. Lan öyle kanıma dokundu ki anlatamam, adamlar milleti gözlerinin içine baka baka kekliyorlar.

Büfenin arkasındaki kıza çıkıştım, “Bir resme bir de şu önümdekine bak, bunların aynı şeyler olduklarından emin misin?” dedim “ben bilmem müdürüm bilir” dedi, müdürü çağırttım “hacı bu ne?” dedim “Efenim şimdi ben böyle durumlar için eğitim aldığımdan sizin altınızdan girer üstünüzden çıkarım, özür dileyerek gitmek zorunda kalırsınız” dedi. Yani o aslında bir sürü farklı şey söyledi de benim özetle anladığım buydu. Tam “Şşş biraader az bana bak sen” moduna girmek üzereydim ki teyzeoğlum kolumdan çekiştirerek uzaklaştırdı.

O 3 parça dişimin kovuğunu doldurmayan zımbırtıya 10 milyon vermiştim hala unutmam.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

24 Yorum

 1. Huseyin dedi ki:

  reklama bakıp organizma halimizle karar veriyoruz, aslına bakıp mekanizma halimizle tüketiyoruz… Adamlar dediği gibi resmen kandırıyorlar… yersen..

 2. kralizasyon dedi ki:

  İğrenç lan. Hiç sevmem fast food. Önceden yerdim ama şimdi yemiyorum. Hele ki internette gördüğüm mcdonals ile ilgili videolardan sonra…

 3. kadir dedi ki:

  Caner en sonunda “o günden sonra bir daha asla tavuk yiyemedim.” demeni bekledim bekledim ama havada kaldı :D

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Yok be Kadir benim gibi bekar adam tavuk yemeden yaşayamaz. Başlıca besin kaynağımdır kendileri, hatta yakında içimde tavuk ağacı çıkacak :)

 5. kadir dedi ki:

  Yarasın Caner ama evde yapılmış tavuk gibi olmuyo KFC’dekiler… Evde yaptımı kolları sıvayıp ekmeğinen dalacan meftaya sonra yağlı ellerle, geçen dağıttığın bardaklardan ayran içmenin keyfini başka hiçbişeyden alamazsın pes hariç…

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Tabi canım evde yapılan gibi olur mu. Binbir çeşidini yapabiliyorum, antrikotu bile varmış tavuğun onu öğrendim.

  Ayran yarasın :)

 7. Hakan dedi ki:

  Senin resimler iyimser bile kalmış. Gerçekte daha da fazla reklam ile gerçek arasındaki fark.

 8. remre dedi ki:

  ben sadece orada değil, birçok yerde senin kolundan tutup çektim hatırlarsan.. teyzeoğlun ben olmasaydım şu anda ya hapishanede ya da kim bilir nerede olurdun… dua et bana.. Allah beni senin başından eksik etmesin, on numara adamım.. :)))

 9. nage dedi ki:

  Arkadaşlar ben kendi çalıştığım firma hakkında yorum yapmak istiyorum, Mc donald!s. Evet görsellerde ki resimlerle birebir aynı olması beklenemez ama yukarıdaki resimde gösterilen big mac ıskarta ürün yani nerden baksanız üzerinden 1saat geçmiş, öyle görünmesi normaldir. İnanın her şey standart. İnamıyorsanız bir restoranımızın müdürüyle haberleşerek o restoranı ziyaret edebilirsiniz. İyi günler.

 10. Beraat dedi ki:

  Zaten abi zararlı bir yiyecek etleri helalmi o bile belli değil.

  • Gökçen dedi ki:

   Sadece etler olsa neyse, peynir helal mi mayası nedir? Ekmek helal mi, ne mayası kullandılar, msg var mı, ekmekte kullandıkları yağ nedir, ununda neler var, o ekmeği yumuşatmak için, dayanıklılığını arttırmak için neler koyuyorlar acaba?

 11. Çağrı Mustafa ALKAN dedi ki:

  Hacı abi sen gel bize, sebzeyle devam edelim ;) Bu arada genel kültürümle ilgili bir sorunum yok layyyn :D 

 12. Muhammet dedi ki:

  Fabrikada 30 santimetre kare yerde daha çok yumurta versin diye gagası kesilerek, ucuz yemlerle büyütülen tavukların aksine, köyde otlara yayılan, gölden su içen, mis gibi köy tavuğunun tadını hala unutamıyorum Caner. :D O günden beridir hazır tavuk yemedim ben ciddi ciddi. :D Artık sadece köy tavuğu yiyorum, o tat o lezzet… Ağzım sulandı bak yine. :D

 13. bymfy dedi ki:

  Antep e gelin size nohut dürüm yedireyim inanın fast food a tövbe edersiniz.. yemek Gaziantep’ten sorulur.. :)

 14. Korhan dedi ki:

  organik fast food  :) burger çok canlı, çok çekici oldu mu kıllanıcan hacı, içinde kurtu olacak aga

 15. kadirrrrr dedi ki:

  valla ben rejime başladım, halter falanda aldım eve :D spora gidecek vaktim yok, pc başında yaşayan tasarımcının içler acısı hali :) o yüzden artık bu resimdekileri yemiyorum :D benim için sorun yok Caner abi :D

 16. Caner Öncel dedi ki:

  Valla kadir ben de niyeti bozdum çalışma istasyonu alacağım bi tane, deli anıma denk gelmesini bekliyorum: http://goo.gl/HF4b7 :)

 17. kadirrrrr dedi ki:

  Abi sen bendede de hırslı çıktın :D aynı şehirde olsak her tasarımcı bir alet alırdı, tasarımcı spor salonu adı altında sadece meslekten olanların girebileceği bir aile mekanı bile yapardık valla :D Not: Dukan diyetine başladım içim dışım tavuk valık ve et. artık kuru fasülyeye ekmek banmak istiyorum..

 18. Caner Öncel dedi ki:

  Ya sen ne diyosun benim dötüm olmuş toros dağları göbeğim desen dolunay, ben azim etmeyim de kimler etsin :D

  Ben de anamın sulu sulu yemeklerini özledim valla. Kuru dedin de yarın bir kuru yapayım hele :)

 19. kadirrrrr dedi ki:

  Herkesin derdi aynı demekki :D Döt ve göbek aldı başını gidiyor.

 20. Korhan dedi ki:

  koşu bandı imalat videosu bekliyoruz caner :D

 21. kadirrrrr dedi ki:

  Caner abi 6 gün yaptığım dukan diyetini bozdum :D artık etten nefret eder oldum. şimdi piza söyledim yemin ediyorum burnumda tütüyor :D Sözün neresi gerek, ye abi ye :D tasarımcının babayiğidi makbuldür :D piza söyledim yolda şimdi, aklıma sen geldin bir yorum atim dedim :D

 22. ferudun dedi ki:

  adamın söylediğinden anladığın şu cümle duyduğum şu ana kadar kurulmuş en güzel cümle desem mübala etmiş olmam heralde” Efenim şimdi ben böyle durumlar için eğitim aldığımdan sizin altınızdan girer üstünüzden çıkarım, özür dileyerek gitmek zorunda kalırsınız”

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.