Faydasız zımbırtılar

zincir-kilitAdtech reklam ağı mesela çok faydasızdır, günlük bilmem kaç yüzbin sayfa gösterimi ve 180 küsür tıklama karşılığı verdikleri para 3 küsür dolardır ve buna rağmen hala “Türkiyenin en baba reklam networkü” gibi saçma salak bir iddada ısrarcılardır.

Facebook denen olay zamanını tam anlamıyla öldürmek, heba etmek isteyen kimseler için birebir bi oluşumdur. Yeryüzünde bu kadar faydasız olmasına karşın bu kadar popüler bir oluşum örneği daha yoktur (-ama senin kızın da mini etek giyiyo hoca? -ee benim kızıma yakışıyo…).

Sivrisinek denen geberesice ve yok edilmeleri halinde ekolojik dengenin bozulmasına bile razı olduğum mahlukatlar faydasızlık halini çok çok aşıp en pörfekt zararlılar haline gelmişdirler, insanoğlunu olmadık yerlerden sokmakta üstlerine yoktur. Sağ küçük ayak parmağının bi yanındaki parmağın tırnak arasını sokmak ve insanı yataktan uluyarak fırlatmak ancak ve ancak bu yavşaklar tarafından icra edilebilecek bir urruspuşojukluğu örneğidir. Hayır sokacaksan sok em de niye can yakıyosun? (buraya da bak)

Baş ağrısı en faydasız ağrılardandır. Şimdi diyeceksiniz ki “sanki diğer ağrılar faydalı mı kine?” evet, en azından benim için. Son 25 yıldır insanım hala alışamadım şu baş ağrısı mevzusuna.

Katolik prensesler en gereksiz prenses çeşitlerindendir. Mesela katolik bir prensesi zehirli elma yiyip bayıldığında dudaklarından öperek uyandırmanız uygunsuz kaçar, uyandığında baba oğul ve kutsal ruh adına lanetlenmeniz olasıdır (başımdan geçti ordan biliyorum).

Suat Suna yıllardır merak ettiğim faydasız bir sanatçıdır. Son zamanlarda adını hiç duymuyor olsakta duyduğumuz vakitlerde bile neden duyduğumuzu merak ettiğim bu adam hiç bir başarılı projeye imza atmamıştır. Attıysa da kusuruma bakmasın artık.

Mandalina turşusu bir angutluk, bir “turşuculukta nirvana yaptığını sanma” hali girişimidir, bu girişimde bulunan turşucular arasında Marslılarla kontak halinde olduğuna inananlar bile vardır (fiilen değil elbette, sadece kendi küçük dünyalarında).

İcra avukatları, sarı taksiyle gezip bir çok insanın ahını alan ve milyarlarca insan tarafından küfür edilen/edilmek istenen yeryüzünün en faydasız bireyleridir. Yaptıkları iş sürekli ebelerinin ve bilimum ölmüş sülale mensuplarının kemiklerini sızlatmaktan, annelerinin mesleklerinin vatandaş tarafından tahmin edilmeye çalışılmasından başka şeye yaramaz. Şahsen ben onca yıl okuduktan sonra sırf para uğruna sülaleme sövülecek olması garanti bir mesleği tercih etmezdim. “Biz de emir kuluyuz, biz de ekmeğimizin peşindeyiz” gibi söylemleri ise zaten para ödeyemediği için haciz edilen vatandaş üzerinden para kazanmaya çalışma haysiyetsizliğini kabul edilebilir kılmaz. (Vazifesini hakkıyla yapan kutsal Türk avukatlarını tenzih ederim, ben Uganda yöresi avukatlarından bahsediyorum).

(Dip not: Bu “aman ha, sizden bahsetmiyorum” söylemlerinde mesleklerin önüne “kutsal” yaftası yapıştırma olayı da kim tarafından akıl edildiyse aklına sağlık.)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. FireLord dedi ki:

    hepsine katılıyorum ve en son ki icra memurları olayı zaten başlı başlına gereksiz bir konu. devlet vatandaşını koruyacağı yere, vatandaşının elinde ne varsa alsın diye adamlar çalıştırıyor ki bizim halkımızda buna izin veriyor. Bu icara memurlarınn maaşlarını bile biz verdiğimiz türkiyede ( vergilerimizden ) adamlardaki rahatlığa bak biz emir kuluyuz ekmeğimizin peşindeyiz gibi bir tabir bence ancak cem yılmazın filmlerinde espiri olarak kullanılabilecek çerezden başka bir şey değildir.Ama acınası durumda göstermeleri ve annelerini mesleklerine ortak etmeleri ayıp bence annenin günahı nede ortak ediyorsun ki. Git deki evde yoklar. Ama diyemezsin çünkü bu icra memurları denilen organizmaların ne türden oldukları hala araştırma konusu olduğundan her halde hoşlarına gidiyoki bir yerdeki eşyalrı kaldırıp aileyi yok etmek bilsinler ki bizimde sizin 7 sülalenize hatim indirmek ayrı bir hoşumuza ve görev haricide size ufak bir estetik operasyon uygulamak gibi güzel düşüncelerimiz hep oldu ve olacaktır.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir