Fikirlerinizi paylaşmanın kolay yolu: Bounce

egonomik-bounce-screenshot
Özellikle proje geliştirenlerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir konu bu. Bir web sitesi projesi üzerine sahip olduğunuz geliştirme fikirlerini karşı tarafa aktarmak istediğinizde genellikle sitenin ekran görüntüsünü alır, Photoshop veya Paint ile üzerine notlar ekler ve resim dosyası olarak kaydederek gönderirsiniz. Karşı tarafın aldığınız notlara yorum yapması ve cevap vermesi için yine benzer bir yol izlemesi gerekir ki bu hem zahmetli hem de bir süre sonra iletişimin tıkanmasına neden olan verimsiz bir süreçtir.

Yeni keşfettiğim Bounce bu iletişim sürecini daha verimli hale getirmenize yardımcı olabilecek nitelikte ücretsiz online araçlardan biri. Üzerinde çalışmak istediğiniz web sitesinin URL’ini yazarak ekran görüntüsünün otomatik olarak alınmasını sağlayabilir veya bilgisayarınızda kayıtlı olan bir ekran görüntüsünü yüklemeyi tercih edebilirsiniz. İsminizi girerek çalışmanızı tamamladıktan sonra, sitenin size verdiği erişim URL’ini (örnek: http://www.bounceapp.com/83162) uzaktaki ekip arkadaşlarınızla, çalışanlarınızla veya takipçilerinizle paylaşabilir, aynı ekran görüntüsü üzerinde çalışıp yorumlarınız hakkında fikir beyan etmelerini sağlayabilirsiniz.

Not: Site üzerinde yapacağınız çalışmaların kamuya açık, URL’i bilen herkes tarafından erişilebilir durumda olacağını unutmayın.

Benzer bir kullanışlı araç için bkz:
Harika bir ekran görüntüsü yakalama aracı: LightShot

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Uğur Sağlam dedi ki:

  Çok ilginç . Kim bilir daha bilmediğim neler var. Bilgi için Teşekkürler Abi.

 2. kralizasyon dedi ki:

  Bunun gibi bir alternatif daha biliyordum. O biraz daha karışıktı ama daha ayrıntılıydı.

 3. Umut Benzer dedi ki:

  Güzelmiş. İşe yarar kesinlikle. :)

 4. Murat ALABACAK dedi ki:

  site güzel kullanışlı, ama benim kafam şu yorumcu sıralamasında ya :D bu yorumumla 2 kişi birden atlayacağımı bildikçe “ehehe” diye gülümsüyorum üstelik yarım saat önce derbiyi kaybetmemize rağmen :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir