Film önerisi: John Carter: İki Dünya Arasında (2012)


Profesyonel bir sinema izleyicisiyim. O kadar çok film izledim ve öyle büyük bir doyuma ulaştım ki artık tam anlamıyla süper olmadığı sürece kolay kolay hiçbir filmden etkilenemiyorum. Farkında olmadan senaryo matematiğini mi çözdüm ne yaptıysam çoğu filmde daha ilk çeyrekte bütün gidişatı ve sonu tahmin edebiliyorum. Yani şu dünyadaki en büyük tutkusundan keyif alamamakla lanetlenmiş biriyim, düşman başına zor bir durum.

Dün akşam yine umutsuzca film siteleri arasında dolaşıp, yemek esnasında bana 20 dakikalığına da olsa eşlik edebilecek “hareketli resimler” ararken John Carter ile karşılaştım. Bizim Türk siteleri filmi o kadar dandik anlatmışlar ki özellikle film izlemek için hazırlanmış olsanız bu filmin yüzüne bile bakmak istemezsiniz. Yine de ortalamanın üstündeki IMDB puanı ilgimi çekti ve şöylecenek bir bakmak istedim.

Sonuç olarak uzun zamandır izlemediğim kadar keyifli bir filmle karşılaştım. Özellikle beklentilerim düşük olduğu için mi bilmiyorum bir solukta izledim. Adamlar sanki başarısı kanıtlanmış filmlerin en güzel kısımlarını almışlar, hemen herkesin seveceği türden, ortaya karışık bir film yapmışlar. Filmi izlerken; Avatar, Star Wars, Cowboys & Aliens, Prince of Persia, Marvel filmleri ve hatta Kurtlarla Dans’ı bile hatırlamanız mümkün.

Beni rahatsız eden tek tarafı rock yıldızı gibi görünen esas oğlanın (Taylor Kitsch) birazcık Johnny Depp’e benziyor olmasıydı. Çünkü sürekli Johnny amcaya ait o jestleri, mimikleri görmek istiyorsunuz fakat bu açıdan bir türlü tatmin olamıyorsunuz. Görsel efektlerin de biraz sallapati olması haricinde başka herhangi bir noktaya takılmadım.

Keyifli bir hafta sonu için sizlere John Carter’ı gönül rahatlığıyla önerebilirim. Mısır, cips ve kola eşliğine izlenebilecek gayet eğlenceli bir film. Sizlerin de gerçekten güzel olduğuna inandığınız filmler varsa (mümkünse Cannes’da falan ödül almamış) her türlü öneriye açık olduğumu bilmenizi isterim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

16 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir