Firefox 4’ü deneyin


Profesyonellerin tercihi Firefox’un 4 RC sürümü kısa bir süre önce yayınlandı. Hatta bu duyuruyu da az önce indirdiğim bu sürüm aracılığıyla yayınlıyorum.

Benim ilk izlenimim Firefox yapımcılarının “aşırı sade, en sade” görüşünü sonuna kadar benimseyen Chrome’un izinden gittikleri yönünde. Evet gerçekten de tarayıcı bu haliyle Chrome ile Opera arasında garip bir görünüme bürünmüş. Henüz neyin değişip neyin eskisi gibi kaldığını tam kavrayamadım ancak işin doğrusu yerleşime dayalı kullanım alışkanlıklarımı kökünden değiştirmeye çalıştığı için bu yeni sürümden hiç hoşlanmadım. Neyse ki bir kaç fırça darbesiyle sekmelerin ve menü çubuğunun mevcudiyetini tekrar sağlayarak alıştığım tarayıcı görünümüne geri döndüm.

Kullanım alışkanlıklarına körü körüne bağlı biri olarak bu değişim bana (her ne kadar nefret ediyor olsam da) Chrome’un sadelik konusunda haklı olduğunu ve Firefox’un yeni nesil tarayıcılarla rekabet edebilmek amacıyla böyle bir girişimde bulunduğunu gösterdi. Yani görünen o ki bundan kelli tarayıcılar hep anadan üryan gelecek.

Firefox’un en son sürümünü indirip denemek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:
http://www.mozilla.com/tr/firefox/RC/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir