FOX TV İngilizce iş ilanıyla Türk çalışan arıyor

Düzeltme (18.02.2012) – FOX TV Türkiye Kanalı ve çalışanlarından rencide edici söylemlerim ve peşin yargılarım için tüm samimiyetimle özür dilerim. Dilimizin itibarı ve korunması konularındaki hassasiyetimi vurgulamak isterken duyduğum huzursuzluğun faturasını topyekün kendilerine kesmek gibi bir yanılgıya düştüm. İş ilanlarının neden İngilizce olması gerektiğini ifade eden detaylı bir açıklama göndererek konuya açıklık getirdiler. Olası yanlış anlaşılmaları önlemek adına yazı içeriğini yayından kaldırıyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. Emre dedi ki:

  Aslında bu milletçe içimize sokulan bir eziklik, dayatmışlar bize batının medeniyeti şöyle böyle diye, kendi medeniyetinden utanır olmuşsun, hakir görür olmuşsun, o sebeple Türkçe isimler koymaz olmuşlar iş yerlerine, aslında daha acısı bişi dicem ama lütfen herkes kendi isimlerini araştırsın, Türk dil kurumunun sitesinden, %90 isimlerimiz ya arapça yada farsça kökenli, orada bile Türkçe yok. 
  Türk’üm diyoruz, ismimiz arap kökenli, dükkanımız batı özentili, hayatımız amerikan tarzı, Neremiz Türk?
  Saygılar.

 2. muzaffer anıl kaban dedi ki:

  çok çok çok doğru diyorsun. dediğinin her harfine katılıyorum. avrupaya amerikaya benzecez diye türkçe ne varsa siliyoruz. Yarışma programlarında bakın her çıkan ing şarkı söylüyo. artizmisin diye sorarlar adama. zaten adamsan türkçe söylersin.

 3. kerem dedi ki:

  Nedennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Caannnnnnnnnerrrrrrrrrrrrrr ?
  Neden Tiksiniyorsun ?
  Neden yabancı isim verenlerin kompleskli olduğunu düşünüyorsun ?
  Neden özgüvensiz olduklarını yazıyorsun ve batıya özenti olduğunu düşünüyorsun ?

  Sen bu evrende sadece türkçe ile türkiyede yaşayabilen bir sıfatsın ama olduki türkçe halen evrensel bir dil olarak tanınmıyor ve sen biz halen hiç yokuz bu ülke dışında

  bundan 2 yıl öncesine kadar facebook bile turkçe dil desteklemezken lanet tolası kürtçe dili destekliyordu.

  Nerde ülkemde türkçemi savunduğum evrensel dilim ?

  ama gel gör ki benim ülkem bana hizmet etmesi için seçilen yöneticiler, bu ve geçmişteki hükümetler benim dilimi savunamamış, yaygınlaştıramamış ve tanıtamamışlar  

  halen genç beyinlerimiz göç durumda mevcut elindeki savunamayan bir yönetim durumdayken bile nasıl olurda evrensel dilleri göz ardı edersin benim ülkemde türkçe tabiiki konuşulacak ama benim ülkem dışınada çıkacak, çıkmayacaksa ingilizce yanımda olacak

  bence sende gel de ingilizcene, almancana, fransızcana diğer tüm dillerini türkçemizi tanıtmak için kullan
  yeterki sen tiksinme, sen özenme, sende diğerleri gibi komplekse girme ve göç etme

  Göç edeceksende öğrendiğin diller ile bizi sen evrensel yap

 4. kadir dedi ki:

  O kanal yabancı kökenli bir kanal ve yayınlar yabancı türkçeyle alakaları yok. Bizim ülkemizde ofis açıyorsun “bire insan evladı” iş ilanınıda türkçe vereydin incilerinmi dökülürdü. Gönül isterdi amma velakin tercih meselesi bu konu, mesela benim okuma – yazma yok, sadece anlayabiliyorum ama maili atamıyorum bunu düşünmemişler, büyük eksiklik. Bu arada ofisleri çok renkli ve güzelmiş. Tam çalışılacak mekan Caner tutturursan sakın kaçırma :)

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Bizim ofisimiz de güzel Kadir niye öyle diyon ki :)

 6. kadir dedi ki:

  Doğru diyosun Caner ev gibisi yok :D

 7. Caner Öncel dedi ki:

  Yok be evden çalışmıyorum artık İzmit’e yerleştim ya ofis insanı oldum :)

 8. Selim dedi ki:

  Burda ne yazıyodu harbiden çok merak ettim :)

 9. mada fakır dedi ki:

  Anlaşılan ağzının payını vermişler sana ufaklık. Öyle her yere kafana göre sallayamayacağını öğrenmişsin. Aferin böyle özrünü de dile paşa paşa. Yoksa donuna kadar almasını bilirler ;)

 10. Caner Öncel dedi ki:

  @mada fakır tertemiz bir gerizekalısın. Kimsenin benden özür dilememi istemişliği veya donumu almakla tehdit etmişliği yok. Böyle bir düzeltme yapmamı isteyen de olmadı, bu tamamen yaptığım haksızlığı sonradan fark etmem ve vicdanımla alakalı bir olay.

  Senin gibi ukala insanlardan hoşlanmıyorum.

 11. hacı ökkeş dedi ki:

  Hocam bi sorun mu var ?

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir