Fox’un yeni gençlik dizisi: Not Defteri

Lise hayatını anlatan diziler her dönem gençler arasında popüler olmuştur. Çoğumuz gençlik dönemlerimizde bu tür dizilerden bir veya bir kaç tanesini mutlaka takip etmişizdir. Karakterlerle kendimizi özdeşleştirmiş, onlarla gülmüş, onlarla ağlamışızdır. Modern gençler de Fox’un yeni gençlik dizisi Not Defteri’ni takip ediyorlar.

Fox’ta yayınlanmaya başlayan Not Defteri adlı gençlik dizisi gerçekten ilgi çekici bir içeriğe ve başarılı bir prodüksiyona sahip. Dizideki olaylar, şu anda İstanbul’da sıkça görmeye alışkın olduğumuz kentsel dönüşümün eşiğindeki, gece konduların yavaş yavaş yıkılıp modern, lüks dünyaya merhaba diyen Dersaadet isimli bir bölgede geçiyor. Hal böyle olunca zengin fakir çatışması kaçınılmaz bir hal alıyor. Bu çatışmayı Egemen ve Ufuk isimli iki karakter ile gözler önüne serdiklerini görüyoruz. Bu ikili arasındaki mücadele bir süre sonra gruplaşmaya kadar gidiyor. Dizinin bu yönüyle bazı toplumsal sorunlara değiniyor olmasının ilgi çekici olduğu söylenebilir.

80’lerinin ve 90’ların gençlerinin yakınen bildiği motorsiklet düşkünü bir grup ile, 2000’li yılların gençlerinin düşkünü olduğu rap müziğe yönelik bir çok olay başarıyla kurgulanmış. Bu yönüyle geniş bir yaş kitlesini hedefleyen Not Defteri pek çok dizi severin kalbini fethedecek gibi görünüyor.

Günümüzde toplumsal açıdan bir çok sorunla mücadele ettiğimiz bir gerçek. Bu tür sorunlara yönelik dizilerin yapılması ve gençlerin doğruya yönlendirilmeleri her açıdan çok önemli. Not Defteri dizisiyle bu tür bir amaca hizmet eden ve çalışmalarını bu yönde sürdüren Fox büyük bir alkışı hak ediyor.

Diziye ait bazı kısa sahneleri Fox’un web sitesi üzerinden izleyebilirsiniz. Her dizinin olmazsa olmazı aşk temasının da yer aldığı bu sahnelere aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz:
http://www.fox.com.tr/Not-Defteri/extravideo/824/Sen-benim-elimi-siki-siki-tut-oyle-gecelim-mahalleden

Herkese iyi seyirler!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Tahsin S. dedi ki:

    Ben de diziyi takip ediyorum ama rap grubu için. Rap grubu Tahribadı İsyan. Dizide oynamayan elemanları da var ve Tahribadı İsyan’ın birleşmesindeki ortak amaç zengin-fakir çatışması ve yaşadıkları yerdeki gecekonduların (Sulukule) yıkılması üzerineydi. Rapçiler de başarılı, dizi de konsept de.. Takip ediyorum, devam da edeceğim.

  2. sefa dedi ki:

    Fox’ta gençlik dizisi tükenmez abi biri biter biri başlar.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.