Geçmiş olsun bana

Hostinger

hasta-adamAnnemden (ve nezdinde bütün annelerden) özür diliyorum “yapma yavrum hasta olursun, terli terli su içme çocuğum karnın ağrır…” gibi söylemlerini bugüne kadar hiç ciddiye almamıştım ve 25 yaşında (yüz binlik araba, nerden geldi bu para en iyisi sorma) öğreniyorumki haklıymış, hava ne kadar sıcak olursa olsun insan hasta olabiliyormuş. Dün öğlen saatlerinde hava artık 80 derecemiydi 103 mü tam hatırlayamıyorum biraz ferahlamak ve vücudumdan çıkan 60 litre suyun (ter) bıraktığı izlerden arınmak için (iyot, amonyak vs.) ılık bir duş aldım. Havanın sıcaklığını gözönünde bulunduraraktan sadece şöylecenek bir kurulanıp çıktım, saçım felan hep ıslak. Ferahlığıma ferahlık katmak zihniyetiyle de oturma odasının balkonunu ve evin diğer tüm pencerelerini açaraktan cereyanın tam ortasına uzandım. İtiraf etmek gerekirse rüzgarın nemli vücudumu ve saç derimi yalayarak esmesi acaip bi haz verdi, bulutların üzerinde yüzmek gibi (betimlemelere bak be roman yazarı olsam yeriymiş). Bu deneyimin üzerinden çok değil 1 saat kadar geçmişti ki karnımdan “gulp grump” türünden sesler gelmeye başladı, ne olacak bünye sağlam ya pek aldırış etmedim, akşam saatlerine doğru biraz biraz bitkin hissetsemde yine çok umursamadım ve saat 11-12 gibi pek huyum olmamasına rağmen uyudum.

Sabah… Ah sabah… Karnımın ortasında 3 tonluk bi ayı oturuyomuşcasına bi acıyla uyandım ki anlatamam midem ve tahminen barsaklarım grev yapıyor noluyoz lan diye bi haykırayım dedimse de hak getire sesim çıkmadı, bademciklerim hindistan cevizi kadar olmuş. Bari elimi boğazıma götürüp şöyle bir sıvazlayayım dedim bakalım şişlik ne durumda diye ama ı-ıhh eklemlerim o kadar ağrıyor ki elimi kaldıracak mecalim yok. Kısacası akşam insan olarak yatıp sabah yaratık olarak uyanmışım. Öyle tahmin ediyorum ki dün gece benim kadar sağlıklı uyuyup sabahına bir o kadar hasta uyanan başka kimse yoktur. Sonrasında bütün günüm acılar içerisinde kıvranmakla felan geçti işte, haplar ilaçlar bilmem neler derken akşamı ettik, ama gün içinde yarı baygın uyuyup uyandığım için şu an pek bi uykum yok, işin kötü yanı eklemlerim hala çok ağrıyor ve karın bölgem hala kısmi grevde. Siz siz olun abicim kaç yaşında olursanız olun gene annenizin sözünü dinleyin ya, yazık kadıncağız uğraştı gene asprinli sıcak limon felan ne bileyim, sağolsun var olsun :)

Geçiş olsun mu bana?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

2 Yorum

  1. şeyda

    ayy kıyamam çok geçmişler olsun ben de dedim gene yok oldu belki bodrum dolaylarına felan gitmiştir fink atıodur die ayyy günahını da almışım :D ben de hastayım ya benim de üç gündür sancım var ama benimkinin sebebi çok başka ,böyle sinsi sinsi arada duruyo gibi oluyo sonra gene vuruyo ama hiç geçmio :( şu anda gene başladı .kötü bi şi deil ama rahatsız edici ,acı verici işte . özellikle de sıcakta çekilmio. halsiz kaldım baya . işte bende şimdi penceremden görünen dolunyaya bakıp “şimdiiii usaklardasın gönül hicranla doooolduuu, hiç ayrılamam deeerrrkeeeen kafuşmak hayal oooollllduuuu” şarkısını mırıldanıyorum. sen de dene iyi gelio.bu arada karın ağrısı olunca ayaklarını sıcak tutmalısın .tekrar tekrar geçmiş olsun :)

  2. Caner
    Yazar

    Hocam çoook sağollasın sana da geçmişler olsun ve hıhhhh tamm olarak bahsetmek istediğim şey oydu; karın ağrısı o sinsi sinsi gelip gelip giden ama hiç geçmeyen, nasıl bir cehennem azabıdır o ya :D benimkisi baya bi sancılı oluyordu da dediğin gibi ayakları sıcak tutup geçirdim Allahtan, bakalım yarına sağ salim çıkmak niyetindeyim hayırlısıyla :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir