Geleceğin teknolojilerine kısa bir bakış

Hostinger

Videomuzun ismi “A Day Made of Glass 2“. Özellikle bakmadım fakat bu 2 olduğuna göre muhtemelen birinci versiyonu da var. Corning isimli bir teknoloji firması tarafından hazırlanmış. Sağolsunlar teknolojiyle barışık, o kadar güzel bir gelecek tasavvur etmişler ki insanın umutla dolası geliyor. Sağlıklı, dipdiri insanlar, gülen öğretmenler, öğrenmeye aç zehir gibi öğrenciler ve çevre dostu temiz enerji kaynakları… Şahsen ben onlar kadar iyimser değilim, benim hayalimdeki gelecek üç aşağı beş yukarı şuna benziyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

 1. Şenol Şengül

  Arkadaş akşam,akşam deli ettin beni. Nerede böyle bir dünya,bak kendinde ne güzel örnek vermişsin gelecekteki dünya’ya bencede senin verdiğin örnek gibi olacak dünya.
  Herşeyi hızlı tüketen bizler dünya’nın da içine ettik. Yeşil alan kalmadı memlekette,her taraf beton yığını.

 2. ahmettatar

  Bana hiçte çekici gelmedi açıkçası öyle teknolojik gelişme diyebileceğim birşeyde yok ki bilgisayarın monitöründeki görüntüyü cam yüzeylerde gösterilebilir hale getirmişler arabanın teması değişiyor röntgen ultrason filmleri camlara yansıtılmış bana ne faydası olacaksa bunların sanki.. Bu tür şeyler teknolojik gelişme olarak gelmiyor bana yeni oyuncaklar gibi geliyor sadece saçma sapan faydasız şeyler gibi geliyor.. Hayatımızı kolaylaştıracak daha uzun yaşamamızı sağlayacak daha sağlıklı kalmamızı sağlayacak buluşlar teknolojik gelişme diyebileceğim şeyler sadece bence.. Bir de bu videodaki olaylar daha önce ISLAND ve DÜNYANIN DURDUĞU GÜN adlı filmlerde rastladığımız olaylar.. Üzgünüm ama etkilenmedim ben hiç..

 3. Mehmet Demiray

  Bence ilk senin dediğin gibi, sonra da videodaki gibi olur dünya… Ama videoda herşeyi sanallaştırmışlar o kadarı abartı bence.

 4. nurkan

  fakirlerle zenginler arasındaki fark bu hızla açılmaya devam ederse fotoğraftaki dünyayı da videoda izlediğimiz dünyayı da aynı anda yaşarız.

 5. Beraat

  Bizi böyle yavaşlatan, acizleştiren şey teknolojidir zaten. Teknolojiyi iyi, güzel birşeymiş gibi gösterip bizi daha da somurtlaştırıyorlar. Eski bayramlar nerede? Dediğimiz şey teknoloji yüzünden kaybolmuştur ve niceleri..

  Benim gördüğüm gelecek ise alametlerin ta kendisi. Zina yaygınlaşacak, savaşlar çıkacak bir anda eskiye döneceğiz ve sonumuz gelecek.

  Allah yar ve yardımcımız olsun..

 6. eski kafa

  dokunduğun her şey pürüzsüz cam, doku yok
  gördüğün her şey parlak yansımalar ve döngülerden oluşan kendini tekrarlayan hareketler, ruh yok
  tanıştığın insanların hepsi “0” ve “1”, samimiyet yok
  okuduğun kitapların hepsi ışıklı cam, hışırtı yok, koku yok
  çıktığın turların hepsi sanal, macera yok
  bir süre sonra neyin sanal neyin gerçek olduğu karıştı, 
  en iyisi herkese sanalmış gibi davranalım dendi.
  sonra insanlık da, değerler de sanal oldu.
  dünya silikon oldu,
  sevgiler demo,
  insanlar “0”, “1”

  ne videoymuş  be çok fena efkar bastı. güzel şeyler de var ama her şeyin sanal olması çok koydu.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir