Web geliştiriciler için 10 adet inanılmaz CSS3 efekt ve animasyon kütüphanesi

CSS3 ile birlikte gelen yenilikler uzman web geliştiricilerin işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Her geçen gün gelişen tarayıcıların CSS3’e verdiği destek arttıkça bir çok geliştirici daha önce JavaScript ile satırlarca kod yazarak yapmak zorunda kaldığı işlemleri bir kaç satırlık CSS koduyla yapabilmenin rahatlığını yaşıyor. Açılır menüleri, soluklaşıp belirginleşen görselleri (fade in / fade out) web sitelerine uygulamak artık eskisi kadar zor değil.

İşinizi daha da kolaylaştırmak için, çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz gelişmiş CSS3 animasyon ve efekt kütüphanelerinden bazılarını sizin için derledik. Bu kütüphaneler sayesinde klasikleşmiş uygulamalardan kurtulabilir, ziyaretçilerinize göz alıcı hareketliliklerle zenginleştirdiğiniz üst düzey bir web deneyimi yaşatabilirsiniz.

Animate.css

jQuery (ve UI) animasyonlarını bilirsiniz. Animate.css size bu tür animasyonlar yapabilme olanağı sağlıyor. Fade in / outlar, bouncelar, shakeler ve flipler kolayca uygulanmaya hazır!

DynCSS

Sade dinamik kurallarıyla web sitenize hayat verin. Bu kütüphane kullanılarak yapılan web siteleri aşağıya kaydırıldıklarında veya tarayıcı penceresi yeniden boyutlandırıldığında ziyaretçiler için çok daha ilgi çekici bir hal alacak.

Hover

Sadelikten hoşlananlardansanız, sadece öğelerin üzerine gelindiğinde sevimli animasyonlar kullanayım diyorsanız bu basit ama etkili kütüphane tam size göre. Büyüyüp küçülme, soluklaşma, sallanma ve daha bir çok farklı efekt Hover ile hizmetinizde.

Bounce.js

İsmi her ne kadar .js ile bitiyor olsa da oluşturduğu harikulade animasyonlar için büyük ölçüde CSS3 maharetine başvurduğu için bu kütüphane listemizde yer almayı hak ediyor.

Magic Animations

Özellikle 3 boyutlu animasyonlar konusunda son derece başarılı olan, büyülü bir CSS kütüphanesi.

Kite

Daha esnek ve kullanışlı bir arayüz için yardım eline mi ihtiyacınız var? Esnekliğe odaklı bir arayüz yardımcı kütüphanesi olan Kite derdinize derman olabilir.

Buttons

Buttons, isminden de anlaşılabileceği üzere çeşitli düğmeler hazırlamanıza olanak sağlayan harika bir kütüphane. Flat, gölgeli veya 3 boyutlu, web sitenizin tasarımına uygun her renkte ve özellikte düğmeyi saniyeler içerisinde oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.

CSS Loaders

Ajax sorgularında, form gönderirken veya sayfanız yüklenirken bir loading (Yükleniyor) ekranına ihtiyaç duyuyorsanız ve bunun için GIF formatlı küçük resimlere istekler yapmak yerine CSS maharetinden faydalanmak istiyorsanız bu kütüphane tam olarak size göre. Evet, CSS Loaders resim kullanmadan, saf CSS ile HTML öğelerini görsel loading animasyonlarına çeviriyor.

Effeckt.css

Bol efekt, bol dinamizm istiyorum diyenlerdenseniz bu kütüphaneye aşık olacaksınız! Modal diyaloglar, dönen, kayan, yanıp sönen öğeler, tooltipler, form elemanları ve daha onlarca animasyon ile işlev Effeckt.css sayesinde web sitenizde harikalar yaratmak üzere bekliyor. Tam anlamıyla bir web geliştirici dostu olan bu mükemmel kütüphanenin hala geliştirme aşamasında olduğunu ayrıca belirtmekte fayda var.

CSShake

Harlem Shake akımını hatırlıyorsunuz değil mi? İnsanların Harlem Shake çılgınlığı sırasında yaptığı “titreşimleriCSShake sayesinde web sitenizdeki öğelere kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bonus

Hazır sözü açılmışken en iyi Harlem Shake örneklerini şöyle bir hatırlamaya ne dersiniz?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir