Gelmiş geçmiş en ezik süper kahraman: Madde Yiyici (Matter-Eater Lad)


İçimden “yazıkstar” demek geçti, neyse, Madde Yiyici (Matter-Eater Lad) isimli bu kahramanımızın süper gücü yemek. Bildiğin taşı toprağı, efendime söyleyeyim eski kasa Şahin’leri falan süper bir hızda yiyerek şey yapıyor… Ne yapıyor?.. Bilmiyorum, o kadarını yaratıcıları bile düşünmemiş ben niye kafa yorayım değil mi azizim?

Kendileri DC Comics için 1954 yılında Curt Swan ve George Klein isimli iki kafadar tarafından oluşturulmuş. İşin komik tarafı ise ciddi ciddi bu herifi Batman serisine dahil ederek bilmem kaçıncı sayılarda bir kaç kez rol vermiş olmaları. Ben her zaman söylüyorum; 1800’lü yıllarda falan insanlar hepten bir sapıtmaya başlamış, 2000’li yıllara kadar iyice bir manyaklaşmışlar. İzlenimlerime göre bu dönem zarfında herhangi bir alanda herhangi bir eylemde bulunmak için akıl ve mantık unsurlarını hesaba katmak öyle aman aman bir zorunluluk değilmiş. Amerika’nın atom bombası denemelerini hatırlayın mesela, 1950’li yıllarda resmen haritayı değiştirecek güçte nükleer bombalar patlatıp (ki bir çok köy ve kasabanın yanında kocaman adaları yeryüzünden silmişler) bir kaç kilometre öteden oturup güneş gözlükleriyle seyretmişler.

Ayrıca bakınız:
1. Uçan terzi Franz Reichelt
2. İnsanlığın geçmişteki çılgınlıkları
3. Cüneyt Arkın ve kaka yapan araba: Deli Yusuf
4. Yeşilçam’ın en ruh hastası sahneleri
5. 1970 yapımı ?Otomodül?: L?automodule

Bunlar benim ilk anda aklıma gelenler, site arşivini karıştırarak bunlara benzer envai çeşit manyaklığa rastlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Emin dedi ki:

    Madde Yiyici adam =)
    yapimcilar galiba yapacak baska birsey bulamamislar sanirim =)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.