Gelmiş geçmiş en ruh hastası idam tekniği


Gavur milletinin orta çağda yekten ruh hastası olduğunu biliyoruz. O kadar ki insanları sudan sebeplerle öldürdükleri, komşu kızlarını “cadı bu” diye yaktıkları, birbirlerini katletmekten fırsat bulduklarında envai çeşit hastalıktan kırıldıkları bu dönemi atlatıp nesillerini sürdürmeye devam edebilmiş olmaları harbiden mucize.

Tüm bunlar bir tarafa; hacı bu nedir Allah aşkına ya? Adamların işi gücü yokmuş resmen “madem orta çağdayız, nasıl daha fazla acı çektirerek öldürebiliriz onu düşünelim” diye ciddi ciddi mesai harcayıp teknik geliştirmişler.

İdam dediğin 15-20 dakika, bilemedin 1 saat süren, temelde vatandaşı canından ederek cezalandırmaya dayanan bir olay. Hadi biraz psikopatsan olayın mümkün mertebe acı verici olmasını istersin, bunu bir nebze anlarım ama bu yukarıdaki olacak iş değil yani. Dayandığı mantık nedir bir kere “eceliyle ölene kadar acı çeksin” mi? Adam dayanıklıysa ne olacak 1 hafta oturacak mı öyle? Dikkatinizi çekerim: Bir insanı ahşap bir malzemenin üzerine oturtup ölmesini beklemekten, bu süre zarfında cellatının kadrolu çalışan olarak maaşa bağlanabilme ihtimalinden bahsediyoruz.

Temsili resimleri de ayrı bir güzelmiş, idam mahkumu öyle yüzünde suçunu kabullenmiş, mağrur bir ifadeyle oturuyor, bu dinginlikle 2-3 hafta takılmıştır artık.

Bir de çıkıp bize medeniyet dersi vermeye çalışır lavuklar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

11 Yorum

 1. Samet dedi ki:

  Doğru açıyı bulduktan sonra gittiği yere kadar takılırsın abi :D

  • batuhan dedi ki:

   eeeeee bi insan ortalama 4 en fazla 5 gün aç durur hem yemek ve su verseler bile insan sıkıntıdan kendini oldürür insan

 2. UB dedi ki:

  Adamların bu idam konusunda işleri güçleri yokmuş hakikaten… 

 3. Sedat Kartal dedi ki:

  ” Bir de çıkıp bize medeniyet dersi vermeye çalışır lavuklar.”  uzun uzun yazmak yerine sadece bu satırı yazsan yeterliymiş, konuyu tek satırda anlattın gitti :)

 4. Kamotropi dedi ki:

  Engizisyon mahkemelerinden bir alıntı, şimdinin en modern devletleri diyebilmek için herhalde uzaydan gelmek gerekir.

 5. Esat Tanören dedi ki:

  Bizim burada müzesi var bak 3 yıldır gideceğim fırsat olmadı, aklıma getirdin ilk fırsatta gidip gezeyim şu işkence müzesini :) ama şu gerçeği göz etmeyelim, bugün özellikle orta avrupa ülkelerinde sokakta gezen insanların en az yarısı ortalama zekanın altında onlarında yarısı gerçekten zihinsel sorunlara sahip, geri kalan akıllı gibi görünenler içinde ruhsal sorunları olan gizli arızalıların oranı bence çok yüksek, bu konuda ciddiyim.

 6. notebook adaptörü dedi ki:

  özellikle orta çağ avrupasında korkunç insanlık dışı idam teknikleri var. idam zaten haddinden fazla orta çağ avrupasında. tavuk gibi adam kesmişler ama yinede suçun önüne geçilememiş. hatta suç artmış çünkü berbat bir sömürü düzeni var o dönem. konuyu beğendim :)

 7. can dedi ki:

  okulda kompozisyon dersinde kompozisyon yazmak için kuralı öğretilerdi önce. giriş açıklama sonuç. sonucu tek cümleyle tuttum. 

 8. panpaking dedi ki:

  O kadar da akillilardi ki kurbanin kurtulma imkani yoktu tabi zamanin katolikleri, ozamanlarda bitkisel tedavinin bulunup uygulandiginda artik kiliselerin itibarinin olmadigini, hasta olduklarinda kiliseye gelip tanrilardan medet ummadiklarini gördüler kisacasi tanrilarinin güclerini zedeliyordu.Neyse durum böyle olunca bitkisel tedavi yapan kadin erkek toplayip elini kolunu bagliyarak suyun icine atiyorlardi eger suyun icinden cikarsa cadi deyip ödürüyorlar cikamazsaki zaten ölüyordu.Sonra teknolojinin verdigi imkanla bu isgence halini almistir.

 9. gürcan Er dedi ki:

  böyle bir dönemde.hümanist bir mucit olan Giotin,idam mahkumunun en kısa sürede nasıl canını teslim en edeceğine kafa patlatmış.En hızlı şekilde ölümün gerçekleştiği,kafa koparken ve koptuktan sonraki bilinçlilik durumu 1 saniye kadar,yeni bir idam tekniği keşfetmiş,ama en büyük üzüntüsü bu idam sehpasına insanların giyotin adını vermiş olmasıymış.

 10. ali berk dedi ki:

  bu adamlar manyak deli söyleyecek laf bulmaıyorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir