Gelmiş geçmiş en ruh hastası idam tekniği


Gavur milletinin orta çağda yekten ruh hastası olduğunu biliyoruz. O kadar ki insanları sudan sebeplerle öldürdükleri, komşu kızlarını “cadı bu” diye yaktıkları, birbirlerini katletmekten fırsat bulduklarında envai çeşit hastalıktan kırıldıkları bu dönemi atlatıp nesillerini sürdürmeye devam edebilmiş olmaları harbiden mucize.

Tüm bunlar bir tarafa; hacı bu nedir Allah aşkına ya? Adamların işi gücü yokmuş resmen “madem orta çağdayız, nasıl daha fazla acı çektirerek öldürebiliriz onu düşünelim” diye ciddi ciddi mesai harcayıp teknik geliştirmişler.

İdam dediğin 15-20 dakika, bilemedin 1 saat süren, temelde vatandaşı canından ederek cezalandırmaya dayanan bir olay. Hadi biraz psikopatsan olayın mümkün mertebe acı verici olmasını istersin, bunu bir nebze anlarım ama bu yukarıdaki olacak iş değil yani. Dayandığı mantık nedir bir kere “eceliyle ölene kadar acı çeksin” mi? Adam dayanıklıysa ne olacak 1 hafta oturacak mı öyle? Dikkatinizi çekerim: Bir insanı ahşap bir malzemenin üzerine oturtup ölmesini beklemekten, bu süre zarfında cellatının kadrolu çalışan olarak maaşa bağlanabilme ihtimalinden bahsediyoruz.

Temsili resimleri de ayrı bir güzelmiş, idam mahkumu öyle yüzünde suçunu kabullenmiş, mağrur bir ifadeyle oturuyor, bu dinginlikle 2-3 hafta takılmıştır artık.

Bir de çıkıp bize medeniyet dersi vermeye çalışır lavuklar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir