Gipsy Casual – Bate Toba Mare (Sinan Akçıl – Tabi Tabi’nin orjinali)

Çalışırken müzik dinlemek için Youtube’u tercih ediyorum. Radyo gibi can sıkıcı değil, reklamsız, dertsiz, tasasız bir platform. Adamlar sezgisel öneri konusunda gerçekten çok başarılı bir algoritmaya sahipler. Artık ne tür verileri harmanlayıp işliyorlarsa; pop, arabesk, türkü, hip-hop, hangi tarzda olursa olsun birbirine benzeyen şarkıları mantıklı biçimde mixleyip liste halinde önünüze getiriyorlar. Modunuz bozulmuyor, keyfiniz kaçmıyor.

Geçenlerde yine böyle alttan alttan şarkı dinleyip kod yazarken içimi kıpraştıran bir melodiye denk geldim. Gerçekten çok hoşuma gitti, şarkı bitmeden başa sarayım diye Youtube sekmesini açınca Sinan Akçıl isimli arkadaşa ait olduğunu görüp şaşırdım, aman tanrım didim. Kendisini Castın Bibır ile kıyaslayan bir elemanın şarkısını beğendiğim için müzik zevkimi sorgulamaya başladım. Sonra “Yok lan kesin çalıntıdır” diye düşünüp hemen Google amcaya başvurdum. Daha şarkının ismini bile yazmadan yanılmadığımı görünce rahatladım. Gerçi Gipsy Casual isimli arkadaşlar da bu melodiyi ünlü dicey Shantel’den devşirmişler ama bana ne, beni ilgilendiren hala zevk sahibi bir olduğumu bilmem.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. mehmet dedi ki:

    Sinan Akçıl isimli arkadaşa ait olduğunu görüp şaşırdım, ” aman tanrım didim.” Bunu okuyunca Yorum yapmaktan vazgeçtim :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir