Gmail’in yeni arayüzünü hiç sevmedim


Hem de on kaplan gücünde sevmedim. Bir tek ben mi sevmedim arkadaş ya? Bir kişi de çıkıp demiyor ki “hacı sen benim 6-7 yıllık alışkanlığımı nasıl bir kalemde değiştirirsin?” diye. Hayır değiştir, değiştirme demiyorum da neden bana alıştığım, kendimi evimde hissettiren arayüzü kullanma şansı tanımıyorsun?

Bir de bu yeni görünümün en gıcık olduğum tarafı temel işlev butonlarının sayfanın tepesine sabitlenmiş olması. Kaç kere mail gönderirken “Gönder” tuşu zannederek tepedeki “Gelen Kutusu’na Geri Dön” tuşuna tıkladım.

Sevmiyorum abi, birilerinin alışkanlıklarımı benim iradem dışında değiştirmesinden ve bana başka seçenek sunmamasından zerre hazzetmiyorum. Bu arayüzde karar kılmak için zirilyar tane seçenek üzerinde düşünülmüş, arayüzcülere, programcılara danışılmış olması hiç umrumda değil. Ben senin yıllanmış, vefakar kullanıcınım ve kimse bana “sen bunu kullanmak istiyon mu birader?” diye sormadı. Faşist Google.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. Gökhan dedi ki:

  Gerçekten ben de hiç sevmedim. Her ne kadar hala eski görünümü kullanmaya bir süre daha izin veriyor olsalar da birgün komple kapatacaklar. Google’ı bu yaklaşımından ötürü protesto ediyoruz.

 2. Bayram Arslan dedi ki:

  Geçici olarak eski görünüme dönmek şuan mümkün.

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Evet Bayram ama işte “geçici olarak”. Bilgilendirme mesajında bir süre sonra eski arayüzün kullanılmaz olacağı yazıyor.

 4. Fatih dedi ki:

  Hayatımızda düzende giden belkide tek şeydi gmail, sorunsuz sınırsız bir mail trafiğine sahiptik sayesinde. Şimdi ise her tarafı beyaz daha alışamadığım kısa yollarıyla soğuk asıl suratlı biri varmış gibi karşımda duruyor.

 5. Ahmet dedi ki:

  Değişiklik bence iyi olmuş. Ama ben o kadar eski bir Gmail kullanıcısı değilim, beni fazla etkilemedi  yani. Ama alışılan bir arayüzün en azından yerleşim olarak benzeri olması daha iyi olurmuş yeni arayüzün.

 6. Hakan dedi ki:

  Aynen Caner nasıl bir sistem kafamı bozdu tema çok parlak ve karışık geldi bana Google bize sormuyor kendi başına iş cıkartıyor ama bence kendi kaybına olacak bu yeni tema görünümü

 7. kemal dedi ki:

  bu şikayetleri gugula söylerseniz dikkate alırlar belki. Ona göre ayarı verirler bu yüzden geçiş olayı böle oluyor. Birde facebook örneği var sürekli ot bk ekliyolar. Her girdiğimde yeni bir nane.

 8. kemal dedi ki:

  :D Herhalde eskisine dönüyoz demezler ama tuşlar kişiselleştirilebilir olsa daha iyi istediklerimizi yukarı dizeriz kalanlar icin liste acılır. Sonra sağdaki klasorlerin hepsini göstermenin bi yolunu bulabilirler. Birde “Bravo! Gelen kutunuzdaki iletilerin tümünü okudunuz.” yazısını her gördüğümde kendimi aptal gibi hissediyom. Evet bunu yapabiliyorsunuz siz bi dahi olmalısınız bravo der gibi.

 9. Kamil dedi ki:

  http://youtu.be/vfW5e6jVsMs buradaki videoyu Türkçe altyazı seçeneği ile izlediniz mi bilmiyorum ama ben yeni arayüzü sevdim ve videoda anlatıldığı gibi yeni gmail daha çok diğer google servisleri ile entegre haline getirilmiş. Google Plus, Google döküman ve benim de sıklıkla kullandığım diğer tüm servisler ile hızlı bir geçiş imkanı sağlanmış.

  Ben yeni halini çok sevdim, ayrıca o resimdeki “Gelen kutusuna geri dön” simgesi gelen mail’de gözüküyor. Yanıtlama işleminde editörün hemen üstünde üzerinde Türkçe “Gönder” butonu var kocaman, benim gibi gmail’i sıklıkla kullanan birisi olduğunu bildiğim halde neden göremedin bunu anlamadım :) Üstelik tablet de denediniz mi bilmiyorum ama eskisine göre çok daha işlevsel duruyor.

 10. Atakan Kandemir dedi ki:

  benimki şu anda eski görünüm.. bilmiyorum “yeni görünümü dene” diye bir şey geldi de iptal mi ettim ama şu an aynı gmail yani mis :)

 11. Alico dedi ki:

  Ben sevdim hatta daha büyük bitbilgiyke kullanmaya başladım office programlarınıda kaldırdım Google doca bilem akn derece temiz ve kullanışlı olmuş

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir